Aktualitet

GRABITJE me armë zjarri në Tiranë, “maska” hyn brenda në farmaci, i merr punonjëses xhiron e ditës. Policia e kërkon në çdo cep

VIDEO
Grabitet farmacia në Tiranë. Nën kërcënimin e armës, një person i maskuar, ka marrë xhiron ditore dhe është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes. Policia ka nisur punën për kapjen e autorit të grabitjes.
Featured image of article: GRABITJE me armë zjarri në Tiranë, “maska” hyn brenda në farmaci, i merr punonjëses xhiron e ditës. Policia e kërkon në çdo cep

TIRANË– Grabitje me armë zjarri në Tiranë! Burime për Dosja.al bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në një farmaci pas shkollës “Sami Frashëri”. Nën kërcënimin e armës, grabitësi i maskuar është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Ndërkohë lidhur me rastin ka reaguar edhe Policia e Shtetit, e cila ka bërë me dije nëpër kryeqytet janë ngritur disa pika kontrolli në disa zona kyçe dhe në hyrje-dalje të Tiranës. Efektivët shtojnë se po fiksojnë çdo detaj për të zbuluar identitetin e autorit të grabitjes.

Po ashtu janë publikuar pamje nga brenda dhe jashtë farmacisë. Ajo që është vënë re nga autori është largimi i tij, tejet i qetë nga vendi i krimit, për të mos tërhequr vëmendjen e kalimtarëve. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vetëm pak ditë më parë në një tjetër farmaci, një person me armë lodër i drejtoi armën punonjëseve, për t’u marrë xhiron ditore. Ndërsa nuk u kursye as filiali i një institucioni financiar, po ashtu në kryeqytet.

Mirëpo nuk dihet nëse bëhet fjalë për të njëjtin rast. Paraprakisht dyshohet se bëhet fjalë për një 21-vjeçar, i cili është identifikuar si Kristi Çinari.

(k.m.dosja.al)

 • 22:46

  VIDEO/ I qetë, sikur nuk ka ndodhur asgjë! Ky është momenti kur autori largohet pas grabitjes së farmacisë

  Dalin pamje nga arratisja e autorit të grabitjes së farmacisë në Tiranë. I riu, i veshur me bluzë sportive ngjyrë gri, ka dalë nga biznesi me maskën e zezë ende në fytyrë. Në videon e siguruar nga “BalkanWeb”, i riu duket se ka zgjedhur që të largohet shumë i qetë, pa nxituar për të mos tërhequr vëmendje me lëvizjet e tij.

 • 21:29

  Mban prej krahu punëtoren! Del FOTOA nga grabitja në TIRANË, i veshur me kostum gri dhe maskë, merr paratë e xhiros

  Del fotoja e autorit të grabitjes me armë zjarri të farmacisë në Tiranë. Siç duket edhe nga pamjet, bëhet fjalë për një të ri, i cili i veshur me një bluzë sportive ngjyrë gri, fsheh identitetin e tij me një maskë të zezë.

  Pamje nga farmacia
 • 21:21

  Grabitja me armë në mes të Tiranës, Policia jep INFORMACIONE: Po bëhet krehja e zonës

  Foto ilustruese

  Policia e Shtetit ka bërë me dije se mbrëmjen e sotme, rreth orës 20:13, ka ndodhur një grabitje në një farmaci. Në njoftimin zyrtar, Policia ka bërë me dije se efektivët po bëjnë krehjen e zonës dhe po fikson provat për identifikimin e autorit.

  NJOFTIMI I PLOTË:

  Tiranë/Informacion paraprak

  Më datë 26.01.2021, rreth orës 20:13, në rrugën “Bardhok Biba”, një person ende i paidentifikuar dyshohet se nën kërcenimin e armës ka vjedhur në një farmaci. ​Sherbimet e Policisë menjeherë kanë ngritur pika kontrolli dhe po bëhet krehja e zonës në afërsi të vendit të ngjarjes me sherbime të shtuara. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit.

Shto Koment