Aktualitet

Gjendet një trup i pajetë në Shkodër, pranë vetes kishte një çifte, viktima pronari i një dyqani lulesh (EMRI+VD)

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes, nëse kemi të bëjmë me një vetëvrasje apo me një atentat.

SHKODËR– Një 42-vjeçar është gjendur i pajetë në aksin Shkodër – Bushat, në afërsi të fshatit Melgushe.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se viktima është Arben Ishmaku gjithashtu i njohur si Ben Musaja, i cili ishte pronar i një dyqani lulesh. Pranë trupit të tij të pajetë është gjetur edhe një çifte. 

Zona ku edhe u gjet trupi i tij, është “blinduar” nga forcat e Policisë, të cilat kanë rrethuar zonën për të mbledhur provat lidhur me të ndjerin. 

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes, por nga të dhënat e para dyshohet se kemi të bëjmë me një vetëvrasje. Kjo pasi në trupin e 42-vjeçari nuk janë gjetur shenja dhune.

NJOFTIMI I PLOTË:

Shkodër / Informacion Paraprak

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me datë 24.10.2019, në orën 11:15, nërrugën nacionale Shkodër – Bushat, në afersi të një mobilerie është gjetur pa shenja jete shtetasi A. Sh. vjeç 42, banues në fshatin Melgushë, Shkodër

Nga verifikimet paraprake nuk konstatohen shenja dhune a dëmtime të tjera.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

Vetëm disa ditë më parë, 55-vjeçari Lazër Arraj (Pjetrushi) u vra me armë zjarri 55-vjeçari në fshatin Shosh në Dukagjin të Shkodrës. Ai u qëllua dy herë me armë zjarri, ndërkohë që nuk dihen ende motivet e ngjarjes. Policia ka arrestuar të dyshuarin kryesor për vrasjen e 55-vjeçarit Lazër Arraj në fshatin Shosh të Dukagjinit, kushëririn e viktimës Marash Arraj.

(k.m./dosja.al)

  • 13:28

    AKTUALITET “Ma bëri ajo ku*va”, të bërtiturat e gruas kur pa burrin të vdekur, çfarë kishte konsumuar viktima në Shkodër

    Arben Ishmaku, 42 vjeç, u gjet i vdekur pranë një çifteje më biznesin e tij në aksin Shkodër-Bushat. E para në vendngjarje ka mbërritur bashkëshortja e viktimës, e cila sipas dëshmitarëve ka thirrur: “Ma bëri ajo ku*va”. Ndërkohë në vendngjarje ka mbërritur menjëherë Policia, e cila po punon për zbardhjen e shkaqeve të vdekjes. Pas kqyrjes paraprake të trupit nuk janë konstatuar shenja dhune, dhe pista kryesore është ajo e vetëvrasjes. Pranë tij janë gjetur edhe një numër i madh cigaresh të konsumuara.

Shto Koment