Aktualitet

Përshihet nga flakët pylli me pisha i Peshtanit, zjarrfikësit s’ndërhyjnë dot prej terrenit

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur menjëherë zjarrfikësit, të cilët janë duke luftuar me flakët.
Featured image of article: Përshihet nga flakët pylli me pisha i Peshtanit, zjarrfikësit s’ndërhyjnë dot prej terrenit

FIER– Një zjarr masiv ka përfshirë pyllin me pisha dhe shkurre në Peshtan të Fierit.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur menjëherë zjarrfikësit, të cilët janë duke luftuar me flakët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Megjithatë mjetet e kanë të pamundur që të afrohen pranë vatrës së flakëve për shkak të terrenit duke detyruar zjarrfikësit që të tentojnë shuarjen e flakëve me mjete rrethanore.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment