LIVE UPDATES
Aktualitet

Aksion në Tiranë e Korçë/ SHÇBA kap përgjimet, pranga 9 policëve, pezullohet shefi

20 Tetor 2021, 20:14 Nga DOSJA
Aksion në Tiranë e Korçë/ SHÇBA kap përgjimet,

TIRANË– Përgjimet për trafikun e emigrantëve të paligjshëm në Shqipëri, kanë çuar agjentët e Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), drejtoria rajonale e Tiranës, në kapjen e disa efektivëve policore. Pas disa muajsh hetime dhe zbardhje përgjimesh, SHÇBA në bashkëpunim me Gjykatën e Tiranë kanë prerë sot “urdhër-arrestin” për 3 efektivë policie në Tiranë dhe pezullimin nga detyra të disa të tjerë në Korçë.

Dosja.al, e cila raportoi e para lidhur me aksionin e zhvilluar ka mësuar se në pranga kanë përfunduar 3 efektivë të Komisariatit numër 1 në Tiranë. Këta të fundit janë identifikuar si Durim Murja, Jashar Shehu dhe Arjan Balla. Të gjithë me detyrë trup shërbimi Patrullë e Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Nr.1, Tiranë.

Ndërkohë që në masën e sigurisë “arrest shtëpie” është lënë kolegia e tyre, Matilda Hamolli. Ndërkohë që në Korçë, janë pezulluar shefi i Komisariatit Krenar Gjokutaj dhe ai i Qarkullimit, Klemend Pikuli. E njëjta masë është marrë edhe për efektivë të tjerë, por me detyra të ndryshme nga të sipërpërmendurit.

Në fakt, hetimi po kryhej për një dosje tjetër, ku efektivë policie flasin në telefon duke bërë pazare për mbylljen e lokaleve gjatë kohës kur ishin në fuqi masat anti-COVID dhe vendi ishte në shtetrrethim. Ndërkohë që e gjitha kishte nisur nga Korça, ku edhe po përgjohej për trafikun e sirianëve dhe sigurimin e kalimit të tyre nga Greqia për në Shqipëri e mandej në vendet e Bashkimit Europian. Por në fakt efektivët flisnin për gjëra të tjera. Po ashtu, në dosje, shënohet se shefi i Komisariatit, Gjokutaj ka lejuar një përfaqësues të Komunitetit Fetar që po lëvizte me makinë, të qarkullonte përtej orës policore dhe nuk verifikoi lejen digjitale.

PEZULLIM NGA DETYRA:

Krenar Gjokutaj me detyrë Shef i Komisariatit të Policisë Korçë

Petro Fraholli specialist për qarkullimin rrugor Korçë

Klemend Pikuli me detyrë Shef Sektori i Qarkullimit Rrugor në DVP Korçë

Genci Hysi me detyrë agjent verifikues pranë Sektorit Qarkullimit Rrugor DVP Korçë

Çlirim Akrobati me detyrë agjent verifikues pranë Sektorit Qarkullimit Rrugor DVP Korçë

Kamber Kllogjeri me detyrë agjent verifikues pranë Sektorit Qarkullimit Rrugor DVP Korçë

ARREST ME BURG

Durim Murja, Jashar Shehu dhe Arjan Balla me detyrë trup shërbimi Patrullë e Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Nr.1, Tiranë

ARREST SHTËPIE

Matilda Hamolli me detyrë Patrullë e Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Nr.1, Tiranë

ZHVILLIMET ORË PAS ORE: 

U pezulluan nga detyra, dalin fotot e Gjokutajt dhe Pikulit

Aksioni në Tiranë e Korçë! Gjykata e Tiranës jep njoftimin ZYRTAR

DETAJE/ Aksioni i Policisë në Tiranë, 5 të arrestuar mes tyre dhe një punonjëse

 

Dalin EMRAT! Kush janë efektivët që u prangosën në Tiranë…

SHÇBA “shkund” Policinë! Si nisi hetimi ndaj efektivëve, e gjitha prej sirianëve

Manovra në kohën e pandemisë! Pse u arrestuan efektivët, u doli emri në përgjime

Pezullohet shefi i qarkullimit dhe i Komisariatit të Korçës, me ta edhe 4 efektivë

 

DETAJE nga aksioni në Tiranë! Prej muajsh në përgjime, janë ‘prerë’ 9 fletë-arresti

(k.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet arrestohen policet ne tirane korce tirane arrestohen policet ne tirane korce tirane

Sondazh

Poll
Aktualitet 20 Tetor 2021, 21:12

Grabitet me dhunë karburanti në Dibër

DIBËR- Një grabitje ka ndodhur mbrëmjen e sotme, rreth orës 11:00, në një fshat të Dibrës. Mësohet se një karburant është vjedhur më dhunë në fshatin Zerqa...

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari