Aktualitet

Dy punonjës të një kompanie interneti i zë korrenti, vdes njëri, rrugës për spital përplasin një të moshuar me biçikletë

Dy punonjës rë një kompanie interneti kanë rënë në kontakt me rrymën elektrike. Njëri ka ndërruar jetë, tjetri ka shpëtuar. Furgoni që po i trasportonte në spital ka përplasur një person me biçikletë në Kamëz duke e plagosur.
Featured image of article: Dy punonjës të një kompanie interneti i zë korrenti, vdes njëri, rrugës për spital përplasin një të moshuar me biçikletë Foto ilustruse

KAMËZ– Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në periferi të Tiranës, ku një punonjës i një kompanie interneti ka ndërruar jetë pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Punonjësit që ka ndërruar jetë ka qënë bashkë me një tjetër koleg, i cili gjithashtu ka rënë në kontakt me rrymën por ka arritur që të shpëtojë. Të dy janë nisur me urgjencë për në spital për të marrë ndihmën e parë me një furgon.

Mësohet se të dy ishin duke punuar në fshatin Nikël, në momentin kur ka ndodhur incidenti. 

Rrugën për në spital, furgoni që po i trasportonte ka përplasur një person me biçikletë në Kamëz duke e plagosur. Fatmirësisht raportohet se 60-vjeçari me iniciale S. M., i përplasur është jashtë rrezikut për jetën. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

NJOFTIMI I PLOTË

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 09.05.2020, rreth orës 10:50, në qendër Kamzë, mjeti tip furgon me drejtues shtetasin G. S., 29 vjeç, ka aksidentuar biçiklistin S. M., 60 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Drejtuesi e mjetit furgon po qarkullonte me shpejtësi pasi po transportonte për në spital shtetasin A. Z., i cili gjatë punës si elektricist, në fshatin Nikël, kishte rënë në kontakt me rrymën elektrike. Shtetasi A. Z. ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spital. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të saj.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment