Aktualitet

Erë dhe dallgë të forta, pezullohet lundrimi Vlorë-Brindisi

Deti me dallgë deri në 6-7 ballë e bën të pamundur lëvizjen e tragetit.
Featured image of article: Erë dhe dallgë të forta, pezullohet lundrimi Vlorë-Brindisi

VLORË– Moti i keq me erë të fortë dhe dallgë ka bërë që të anulohet lundrimi i tragetit Vlorë-Brindisi. Mësohet se deti me dallgë deri në 6-7 ballë e bën të pamundur lëvizjen e tragetit.

Anijet e vogla kanë marrë njoftimin tës trehohen në gjiret ose në portin e Zvërnecit, deri në marrjen e një njoftimi të dytë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment