LIVE UPDATES
Aktualitet

Vritet Bandula në Shkodër, tritoli në X5, përfshirja në atentate e prostitucion (Zhvillime)

12 Prill 2022, 06:30 Nga DOSJA
Vritet Bandula në Shkodër, tritoli në X5, përfshirja në

SHKODËR– Nazmi Bandula, 55 vjeç, banues në lagjen ‘Rus’ të Shkodrës dhe një person me një të shkuar kriminale është ekzekutuar me armë zjarri mëngjesin e sotëm. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 08:15, në Shkodër, kohë në të cilën Bandula ishte ulur në një lokal pranë banesës së tij dhe po pinte kafenë e mëngjesit me një tjetër person. Pa e mbaruar kafenë, një mjet i llojit “Mercedes Benz”, me ngjyrë të bardhë uli shpejtësinë para lokalit ku ndodhej Bandula dhe personi që ndodhi brenda tij qëlloi me breshëri plumbash drejt 55-vjeçarit. 13 plumba u drejtuan drejt tij, por vetëm gjashtë e kapën në pjesë të ndryshme të trupit, duke i marrë jetën. Bandula ra në tokë dhe ndërroi jetë ende pa mbërritur auto-ambulanca.

Dosja.al solli edhe pamje nga vendi i ngjarjes ku shihet se gjaku i viktimës kishte mbetur në trotuar. Vendi është rrethuar nga forca të shumta policie, ndërsa autorët, janë ‘zhdukur’ pa lënë gjurmë. Në rrugicën ku ndodhet shtëpia e Nazmi Bandulës, në lagjen “Partizani”, por edhe në banesën e tij, nuk ka kamera sigurie. Të vetmet kamera janë në rrugën kryesore në unazë, por nga aty nuk ka pamje të hyrjes së rrugicës, gjë që vështirëson punën e grupit hetimor për atentatin e ndodhur sot.

Kush ishte Nazmi Bandula?

Në vitin 2020, 55-vjeçarit iu vendos një sasi tritoli prej 300 gramësh në mjetin e tij të llojit ‘BMË’, tip ‘X5’. Nga shpërthimi nuk pati të lënduar. Vetë Bandula u shpreh për grupin hetimor se nuk e kishte idenë kush qëndronte pas këtij sulmi të bërë ndaj tij, pasi s’kishte konflikte. Ngjarja nuk u zbardh, pasi Nazmi Bandula është një person me precedent penal, sepse është arrestuar në vitin 2012 pas një konflikti pronësie me vëllanë e tij, të cilit i ka drejtuar armën. Më vonë ai u lirua. Por kjo nuk është ngjarja e vetme në të cilën ai dyshohet se është përfshirë. Bëhet fjalë për trafikimin e vajzave, prostituimin e tyre dhe përfshirje në ngjarje kriminale e atentate që kanë tronditur Shkodrën kohët e fundit, dhe jo vetëm.

Kjo për shkak se jeta e 55-vjeçarit ishte e ndarë mes kryeqendrës së Veriut e Elbasanit. ‘fijet’ që e lidhnin me këtë të fundit, nuk janë zbardhur ende, por as në Elbasan nuk mungon veprimtaria e grupeve kriminale. Nazmi Bandula dyshohet të jetë përfshirë në një vrasje dhe në vitin 2000. Ai bashkë me të vëllanë, Alban Bandula dyshohet të kenë marrë pjesë në vrasjen e një personi, me të cilin ishin konfliktuar për shkak të një vajze. Tre vite pas kësaj ngjarje të rëndë, në verën e vitit 2003, Bandulës iu bë dhe një atentat në Bushat të Shkodrës, porn ë atë kohë shpëtoi.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

FOTOJA- Ky është Nazmi Bandula që u vra sot në Shkodër

3 vite pas vrasjes për një vajzë, si i shpëtoi Bandula atentatit në vitin 2003

Jeta mes Shkodrës e Elbasanit, si u përfshi Bandula në vrasje me vëllain për 1 vajzë

DETAJE/ Atentatorët ishin me Benz të bardhë, Bandulën e kapën 6 plumba

Vrasja në Shkodër! Dy vite më parë Bandula u konfliktua me vëllain, e kërcënoi për pronën

Ekzekutimi i Bandulës në Shkodër, policia jep detaje: U vra në rrethana të paqarta

Ekzekutimi i Bandulës në Shkodër! VD nga vendi i ngjarjes, gjaku i viktimës ende në rrugë

U vra sot në derën e banesës në Shkodër! Kush është Bandula, në 2020 iu vu tritol në mjet

EMRI/ U vra pranë banesës së tij në Shkodër, kush është viktima

(A.B;f.m/Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet ekzekutohet nazmi bandula nazmi bandula shkoder vrasje ne shkoder ekzekutohet nazmi bandula nazmi bandula shkoder vrasje ne shkoder

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN