LIVE UPDATES
Aktualitet

Vrasja në Mirditë dyshohet për hakmarrje, i vëllai i viktimës vrau fqinjin në sy të djalit: Më shau!

2 Tetor 2019, 15:09 Nga DOSJA
Vrasja në Mirditë dyshohet për hakmarrje, i vëllai i

MIRDITE- Dosja.al ka mësuar se viktima e vrasjes në Mirditë, Eri Zefi është vëllai i Ndue Zefit. Zefi vrau mëngjesin e 24 shkurtit në qytetin e Durrësit, fqinjin e tij, Martin Ndreca pasi ky i fundit i kishte ofenduar njerëzit e familjes.  Ndreca u qëllua me 5 plumba nga Zefi duke mbetur i vdekur në vend, pas një konflikti që patën në lokal, siç tregohet dhe vetë në dëshminë e Zefit Ky i fundit u vetëdorëzua në Policinë e Shkodrës mëngjesin e 26 shkurtit ku pranoi edhe autorësinë e krimit. 45-vjeçari Martin Ndreca ishte bashkë me të birin 10-vjeçar në momentin e krimit. 

Viktima dhe autori nuk janë konfliktuar fizikisht, por kur janë ngritur, autori Ndue Zefi  ka shkuar në banesën e tij dhe ka marrë kallashnikovin për të “larë hesapet”. Ai i ka zënë pritë fqinjit të tij 45-vjeçar dhe e ka qëlluar pak metra larg vendit ku nisi konflikti mes plëve.

Viktima është qëlluar me pesë plumba, zhurma e të cilave ka zgjuar gjithë lagjen. Kanë qënë banorët e zonës ata që kanë gjetur të pajetë 45-vjeçarin si dhe kanë lajmëruar më pas policinë.

Dëshmia e Ndue Zefit për vrasjen e fqinjit:

Gjithçka ndodhi shumë shpejt. Unë isha në gjendje të dehur dhe i papërgjegjshëm. Tashmë që jam më i qetë, ndihem shumë i penduar për veprimin tim aspak normal. Historia është kjo: Unë punoj si shofer me një firmë. Atë ditë (të shtunën) kisha marrë rrogën. Nga pasditja shkova te lokali dhe po pija vetëm në një tavolinë. Pas disa orësh, në lokal hyri edhe Martini, me të cilin sikurse theksova, kishim njohje të vjetra që kur kishim jetuar në fshatin Adriatik të Laçit disa vite më pare. 

“Duke qenë se njiheshim, e ftova të më bashkohej në tavolinë, por ai nuk pranoi, madje më përbuzi. Aty nisi gjithçka. Unë i kërkova llogari në njëfarë mënyre, ndërkohë Martini, edhe pse konstatoi se isha në gjendje të dehur, vazhdoi të më përbuzte dhe ofendonte. Aty ndodheshin edhe persona të tjerë, me të cilët kishim njohje. Martini më shau nga nëna, motra dhe gruaja, s’më la gjë pa thënë. “Shko re pijanec, do ulem unë me ty, ti një copë shofer je, kurse unë biznesmen. Nuk e ul unë veten të rri me ty etj., etj.”. Në këto kushte, unë u preka shumë. Për më tepër, mbeta shumë i ofenduar. Ashtu sikurse isha në gjendje të dehur, shkova në shtëpi dhe mora armën. E prita aty në afërsi të shtëpisë.

 Në momentin që erdhi, i them pse më ofendove, të kisha ndonjë borxh? Ai prapë m’u kthye në të njëjtën mënyrë, duke më sharë nga njerëzit e familjes. Aty nuk durova dot dhe e qëllova disa herë, duke e lënë të vdekur në vend. Pas ngjarjes mora makinën dhe doja të ikja në Greqi. Pa arritur në Fier, hodha armën dhe më pas shkova në Gjirokastër. Desha të kaloja kufirin, por kisha frikë mos ishte lajmëruar Policia dhe më arrestonin në Kakavijë. Kështu, u ktheva mbrapa.

(F.g/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet eri zefi gjakmarrje ne mirdite martin ndreca ndue zefi vrasja per gjakmarrje eri zefi gjakmarrje ne mirdite martin ndreca ndue zefi vrasja per gjakmarrje

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat