Aktualitet

Vaksinohet i pari person me vaksinën në Shqipëri, Najada Çomo merr dozën e parë të Pfizer në Air Albania!

VIDEO
Që mjekja do ishte e para në rradhë këtë e bëri të ditur ditën e sotme Rama në deklaratën që dha për mediat. 
Featured image of article: Vaksinohet i pari person me vaksinën në Shqipëri, Najada Çomo merr dozën e parë të Pfizer në Air Albania!

TIRANË– Drejtoresha e spitalit Infektiv, Najada Çomo është personi i parë që mori vaksinën anti covid ‘Pfizer’ në Shqipëri. Që mjekja do ishte e para në rradhë këtë e bëri të ditur ditën e sotme Rama në deklaratën që dha për mediat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me maskë, e veshur me të zeza dhe e kombinuar me maksën dhe shallin, Çomos iu injektua në pak sekonda vaksina anti covid. Më pas i dyti në rradhë që mori vaksinën ishte kryeministri për tu pasuar me mjekun Pëllumb Pipero.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment