LIVE UPDATES
Aktualitet

Atentat? Biznesmeni u shpëton plumbave në Tiranë, dëshmia: S’ishin për mua

18 Janar 2022, 10:41 Nga DOSJA
Atentat? Biznesmeni u shpëton plumbave në Tiranë, dëshmia:

TIRANË– Biznesmeni Lulëzim Masha, 63 vjeç, banues në Tiranë dhe administrator i një shkolle private në Tiranë u ka shpëtuar tre plumbave mesditën e sotme në Tiranë. Mësohet se rreth orës 11:30, Masha po udhëtonte me makinën e tij të llojit “Mercedes Benz”, kur pranë nënkalimit te Liqeni i Thatë është qëlluar nga tre plumba. Dy prej tyre kapën makinën e e biznesmenit, por vetë 63-vjeçari ka shpëtuar pa u plagosur. Personi që ka qëlluar është larguar me këmbë në drejtim të paditur, por rrethanat e ngjarjes janë misterioze.

Ngjarja u raportua si atentat, por dëshmitë e biznesmenit Masha kanë qenë kontradiktore. Fillimisht në media doli dëshmia se 63-vjeçari kishte rrëfyer para grupit hetimor se nuk kishte konflikte me askënd e se nuk e kishte idenë se kush mund të qëndronte pas këtij sulmi (duke lënë të kuptohet se kishte një sulm apo atentat). Gjithashtu, në dëshmi thuhej se biznesmeni e përshkruan personin që kishte qëlluar drejt mjetit të tij si ezmer, të veshur sportiv, me mjekër e rreth 25-vjeç.

Orë më vonë, teksa biznesmeni Masha foli për ‘News24’, ngjarja mori një tjetër kthesë. 63-vjeçari tha se plumbat kanë rënë aksidentalisht në makinën e tij. Ai ka treguar se teksa kalonte pranë nënkalimit te Liqeni i Thatë ka parë se disa djem të rinj po ziheshin. Në sherr e sipër, njëri prej tyre, sipas Mashës ka shkrepur armën dhe aksidentalisht dy prej tre plumbave të dalë nga pistoleta kanë rënë mbi mjetin e tij, tip ‘ML’.

Në njoftimin zyrtar, Policia ka bërë me dije se një person, ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit të 63-vjeçarit. Në njoftimin zyrtar nuk përmendej sherri mes të rinjve e nuk sqarohej nëse plumbat kanë rënë aksidentalisht mbi mjet. Gjithashtu bëhet me dije janë ngritur pika kontrolli në të gjitha pikat hyrëse-dalëse të Tiranës me qëllim kapjen e autorit, por deri më tani nuk ka asnjë person të arrestuar.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE: 

Ndërron situata, Masha: Po ziheshin disa çuna, plumbat kapën makinën time

PAMJET- Kjo është makina me të cilën udhëtonte biznesmeni, u qëllua 3 herë me armë

I shpëtoi atentatit, Masha: Më qëlloi 3 herë me armë, ishte ezmer e me mjekër

FOTO/ I shpëtoi ATENTATIT, ky është administratori i shkollës private në Tiranë

Zbardhet identiteti i shënjestrës së atentatit në Tiranë, autori u largua në këmbë

DETAJE/ Shënjestra ishte 63-vjeçari, si u shpëtoi plumbave në Tiranë

(F.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet atentat lulezim mashes lulezim masha atentat lulezim mashes lulezim masha

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra