Aktualitet

Krim i dyfishtë në Mirditë, s’e lënë të shohë vajzat, ish-bashkëshorti vret nënën e 3 fëmijëve dhe vëllanë e saj (FT+EMRAT)

Vriten motër e vëlla në Mirditë. Policia bën me dije se autori i ngjarjes është ish-bashkëshorti i Esmeralda Filopatit, Fatmir Koleci. Ky i fundit ka qëlluar edhe mbi ish-kunatin e tij duke i marrë jetën të dyve në oborrin e shtëpisë. Në Mirditë ndodhen edhe RENEA-t të cilët kanë rrethuar zonën për të kapur Kolecin.
Featured image of article: Krim i dyfishtë në Mirditë, s’e lënë të shohë vajzat, ish-bashkëshorti vret nënën e 3 fëmijëve dhe vëllanë e saj (FT+EMRAT) Viktimat, Vladison dhe Esmeralda Filopati
Përditësuar:

MIRDITË– Vladison dhe Esmeralda Filopati, motër e vëlla kanë mbetur të vdekur mbrëmjen e sotme në oborrin e shtëpisë së tyre. Rreth orës 20.40, ish-bashkëshorti i Esmeraldës, Fatmir Koleci, ka marrë armën dhe ka shkuar në banesën e familjes Filopati. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije për Dosja.al se autori i krimit shkoi në shtëpinë e Fran Filopatit, babait të dy viktimave, për të parë tre vajzat e tij, që jetonin me nënën e tyre, Esmeraldën pas divorcit.

Koleci ka marrë edhe armën me vete, duke qenë se shumë herë kishte hasur rezistencë në familjen e ish-gruas. Edhe mbrëmjen e sotme, 47-vjeçari që vetëm një vit më parë ishte liruar nga burgu, ka hasur në rezistencën e kunatit të tij, Vladison Filopatit, pasi ka kërkuar që të shohë tre vajzat e tij. Pasi Esmeralda ka dëgjuar debat mes ish-bashkëshortit dhe të vëllait, ka dalë në oborr, për t’u futur mes tyre.

Në sherr e sipër, Fatmir Koleci ka nxjerrë armë dhe i ka vrarë motër e vëlla duke i lënë të pajetë në oborrin e shtëpisë. Skena makabër është parë nga e gjithë familja dhe nga banorët e zonës. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur FNSH-të e Shkodrës dhe forcat RENEA, të cilat po bëjnë krehjen e zonës për të kapur autorin e krimit të dyfishtë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fatmir Koleci dhe Esmeralda ishin prindër të tre fëmijëve. Ata ishin divorcuar për shkak të dhunës që 47-vjeçari ushtronte mbi të shoqen dhe për shkak të mosmarrëveshjeve të shumta. Pas ndarjes, Esmeralda ishte strehuar në banesën e familjes së saj, ku e ksihte marrë në mbrojtje i ati Fran Filopati dhe i vëllai, Vladisoni. Mesa duket, as në këtë banesë, Esmeralda nuk gjeti qetësi, teksa ish-bashkëshorti i mori jetën asaj dhe të vëllait me armë zjarri. Vladison Filopati kishte vetëm pak ditë që ishte kthyer nga Italia, ku jetonte dhe punonte.

(f.m/dosja.al)

 • 23:17

  U shtrinë të pajetë në oborr, dalin fotot e viktimave në Mirditë, mbi vëlla e motër vërshuan plumbat

  Personat që shikoni në foto janë Esmeralda dhe Vledison Filopati, motër e vëlla që u ekzekutuan me armë zjarri nga Fatmir Kolancesi, ish-bashkëshorti i 36-vjeçares së ndjerë. Dosja.al ka siguriar fotot e viktimave, mbi trupat e të cilëve vërshuan plumbat që i lanë të pajetë në oborrin e banesës së tyre.

  Viktimat, Vladison dhe Esmeralda Filopati

  Dosja.al e ndoqi vrasjen e dyfishtë hap pas hapi dhe burime nga vendi i ngjarjes bënë me dije për Dosja.al se autori i krimit, Fatmir Kolaneci shkoi në shtëpinë e Fran Filopatit, babait të dy viktimave, për të parë tre vajzat e tij, që jetonin me nënën e tyre, Esmeraldën pas divorcit. Koleci ka marrë edhe armën me vete, duke qenë se shumë herë kishte hasur rezistencë në familjen e ish-gruas. Edhe mbrëmjen e sotme, 47-vjeçari ka hasur në rezistencën e kunatit të tij, Vledison Filopatit, pasi ka kërkuar që të shohë tre vajzat e tij. Pasi Esmeralda ka dëgjuar debat mes ish-bashkëshortit dhe të vëllait, ka dalë në oborr, për t’u futur mes tyre.

 • 22:50

  Vrasja në Rëshen, policia jep detaje

  Rrëshen , Mirditë/Informacion paraprak Më datë 25.02.2020, në Kodër Rrëshen, Mirditë, rreth orës 20.40, në oborrin e banesës, janë vrarë me armë zjarri shtetasit V.F dhe motra e tij shtetasja E.F. Nga informacionet e para dyshohet se janë qëlluar me armë zjarri nga shtetasi F.K nga fshati Zejmen Lezhë, ish bashkëshorti i shtetases E.F, i cili pas krimit është larguar menjehërë nga vendngjarja. Në drejtim të vendngjarjes kanë shkuar forca të shumta të Policisë dhe Grupi hetimor. Gjithashtu në vendngjarje kanë shkuar forcat speciale Renea dhe FNSH e Shkodrës. Shërbimet e Policisë po krehin zonën pë të bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e autorit.

  Foto ilustruese
 • 22:50

  “Dua të shoh gocat”, si ndodhi vrasja e dyfishtë në Mirditë, Fatmiri zbrasi plumbat mbi nënën e trë fëmijëve të tij dhe ish-kunatit, skenën e krimit e pa gjitha familja

  Foto ilustruese

  Dosja.al ka zbardhur detae nga krimi i dyfishtë që ka tronditur Mirditën mbrëmjen e sotme, teksa të vdekur mbetën motër e vëlla, Vladison dhe Esmeralda Filopati. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije për Dosja.al se autori i krimit shkoi në shtëpinë e Fran Filopatit, babait të dy viktimave, për të parë tre vajzat e tij, që jetonin me nënën e tyre, Esmeraldën pas divorcit. Koleci ka marrë edhe armën me vete, duke qenë se shumë herë kishte hasur rezistencë në familjen e ish-gruas. Edhe mbrëmjen e sotme, 47-vjeçari ka hasur në rezistencën e kunatit të tij, Vladison Filopatit, pasi ka kërkuar që të shihë tre vejzat e tij. Pasi Esmeralda ka dëgjuar debat mes ish-bashkëshortit dhe të vëllait, ka dalë në oborr, për t’u futur mes tyre. Në sherr e sipër, Fatmir Koleci ka nxjerrë armë dhe i ka vrarë motër e vëlla duke i lënë të pajetë në oborrin e shtëpisë. Skena makabër është parë nga e gjithë familja dhe nga banorët e zonës. Pas krimit, Koleci që ksihte vetëm një vit që kishte dalë nga burgu, është larguar nga vendi i ngjarjes. FNSH-ja dhe forcat RENEA janë vënë në ndjekje të tij.

 • 21:39

  Motra ishte e ndarë nga burri, u vra bashkë me vëllain në oborrin e shtëpisë, pista kryesore ku po hetohet

  Foto ilustruese

  Detaje të reja janë zbuluar nga vrasja e dyfshitë e motrës dhe vëllait, mbrëmjen e sotme në qytetin e Rrëshenit. Burime të Dosja.al bëjnë me dije se vëlla e motër janë vrarë në oborrin e banesës së tyre në Kodër Rrëshen. Mësohet se vrasja kas ardhur si pasojë e konflikteve familjare nga prishja e martesës së vajzës dhe i dyshuari kryesor është ish-bashkëshorti i saj.

 • 21:39

  Zbardhet vrasja e dyfishtë në Mirditë/ U lirua para një viti nga burgu, kush është ish-dhëndrri që ekzekutoi vëlla e motër para oborrit të shtëpisë

  Foto ilustruese

  Dosja.al ka zbardhur vrasjen e dyfishtë që tronditi Mirditën mbrëmjen e sotme, ku mbetën të vdekur vëlla e motër, Alda dhe Edison Filopati. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije për Dosja.al se autori i krimit të dyfishtë është Fatmir Koleci, ish-bashkëshorti i viktimës, Valmira Filopatit. Koleci kishte vetëm një vit që ishte liruar nga burgu. Ai ishte denoncuar për dhunë nga bashkëshortja e tij, me të cilën më pas është divorcuar. Por mbrëmjen e sotme, Fatmir Koleci ka marrë armën dhe ka shkuar në banesën e Fran Filopatit, në lagjen Zall në Kodër Rëshen dhe ekzekutoi motër e vëlla. Pas krimit, Fatmir Koleci është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërkohë që mësohet se forcat RENEA kanë rrethuar të gjithë zonën.

 • 21:16

  U vranë vëlla e motër, kush janë dy të rinjtë nga Mirdita me mbiemër Filopati

  Viktimat, Vladison dhe Esmeralda Filopati

  Dosja.al ka zbuluar identitetin e të vrarëve në Mirditë. Mësohet se vëlla e motër janë Edison dhe Valmira Filopati, të dy fëmijë të Fran Filopatit.

Shto Koment