Aktualitet

E qëlloi gruaja me sqepar pas sherrit banal, vdes në spital Llesh Deda! I moshuari shkoi i dehur dhe bëri sherr në shtëpi, çifti kishte 10 fëmijë… e shoqja vetëdorëzohet në polici (NGJARJA)

Llesh Deda kishte shkuar në shtëpi nën efektin e alkoolit dhe kishte debatuar me të shoqen. Debati që ka nisur fillimisht me fjalë mes çiftit të bashkëshortëve ka degraduar në dhunë fizike.
Featured image of article: E qëlloi gruaja me sqepar pas sherrit banal, vdes në spital Llesh Deda! I moshuari shkoi i dehur dhe bëri sherr në shtëpi, çifti kishte 10 fëmijë… e shoqja vetëdorëzohet në polici (NGJARJA) Foto ilustruese

TIRANË- Vdes në spitalin e Traumës, Llesh Deda, 61-vjeçari që u qëllua me sqepar disa ditë më parë nga gruaja e tij, Drane Deda. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se Deda ndodhej në koma në spital prej disa ditësh, por nuk ka mundur të shpëtojë për shkak të plagëve. I moshuari u qëllua nga e shoqja pas një sherri në familje.

Ngjarja e rëndë ndodhi disa ditë më parë në fshatin Sanxhak në Kurbin. 58-vjeçarja, Drane Deda e qëlloi të shoqin me sqepar, (mjet prerës i mprehtë), pas një debati për motive banale.

Llesh Deda kishte shkuar në shtëpi nën efektin e alkoolit dhe kishte debatuar me të shoqen. Debati që ka nisur fillimisht me fjalë mes çiftit të bashkëshortëve ka degraduar në dhunë fizike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në përplasje e sipër, Drane Deda e ka qëlluar të shoqin me sqepar dhe më pas është vetëdorëzuar në polici. Çifti kishte 10 fëmijë, ndërsa aktualisht mësohet se gruaja është në komisariatin e  policisë në Kurbin.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment