LIVE UPDATES
Aktualitet

VIDEO/ Spitalet COVID1 dhe 2 mbushen plot! Hapet godina e tretë, shtrohen 6 pacientët e parë të infektuar me koronavirus

31 Tetor 2020, 08:46 Nga DOSJA
VIDEO/ Spitalet COVID1 dhe 2 mbushen plot! Hapet godina e tretë, shtrohen 6

TIRANË– Plotësohen kapacitetet e dy spitaleve Covid 1 dhe 2. Tashmë në vijën e parë të zjarrit hyn edhe godina Covid 3, që është vendosur në ish-repartin e Kirurgjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Spitali do të shërbejë për trajtimin e pacientëve të infektuar me koronavirus, duke qenë se kohët e fundit në vendin tonë ka pasur një rritje të ndjeshme të rasteve të infektuar me koronavirus. Burime për Dosja.al bëjnë të ditur se aktualisht në spitalin Covid-3 janë shtruar 6 pacientë të cilët janë infektuar me virusin vdekjeprurës.

Siç shihet në një video të siguruar nga BallkanWeb spitali Covid-3 ndodhet në ambientet e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, tek ish-kirurgjia e vjetër. Kryeministri Edi Rama inspektoi disa ditë më parë godinën dhe deklaroi se brenda Covid 3 janë gjithsej 150 shtretër, ndërsa në shërbim mjekësor janë 50 mjekë dhe infermierë.

Që prej fillimit të pandemisë e deri më tani në Shqipëri janë infektuar 20,634 persona dhe kanë humbur jetën 502 të tjerë.

(a.k;f.g/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet hapet spitali covid-3 ne shqiperi koronavirusi ne shqiperi hapet spitali covid-3 ne shqiperi koronavirusi ne shqiperi

Sondazh

Poll

Merr flakë banesa në Tiranë

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës