Aktualitet

E ‘tradhtuan’ kamerat kur i vuri flakën makinës së biznesmenit, arrestohet 25-vjeçari në Sarandë (EMRI)

 • Dalin pamjet/ Si e realizoi djegien e makinës së biznesmenit 25-vjeçari në Sarandë, mori benzinën dhe….
 • Arrestohet Ylli Kola pasi i ka vënë flakën makinës së biznesmenit, të Resul Memës në Sarandë. Autori është identifikuar nga kamerat e sigurisë.
  Featured image of article: E ‘tradhtuan’ kamerat kur i vuri flakën makinës së biznesmenit, arrestohet 25-vjeçari në Sarandë (EMRI) Foto ilustruese

  Sarandë- Në prangat e policisë së Sarandës ka rënë Ylli Kola nga Tepelena pasi 3 ditë më parë i ka vënë flakën një mjeti në Sarandë.

  Mësohet se Kola është paguar që t’i djegur makinën biznesmenit, Resul Memës. 25-vjeçari është identifikuar nga kamerat e sigurisë.

  Pas dokumentimit të veprimeve, policia ka arrestuar autorin, i cili dyshohet si autor edhe i disa ngjarjeve të tjera të ngjashme.

  Njoftimi i policisë:

  Policia zbardh ngjarjen e djegies së automjetit dy ditë më parë. Arrestohet nga policia autori i dyshuar.
  Specialistët e Krimeve pranë Komisariatit të Policisë Sarandë, pas hetimeve të kryera në lidhje me djegien e automjetit Range Rover në lagjen nr.4, më datë 02.08.2019, kanë bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar, shtetasin Y. K., 25 vjeç, banues në fshatin Toç, Tepelenë.
  25 vjeçari nga Tepelena dyshohet se për motive të dobëta, i ka vënë zjarrin me lëndë djegëse automjetit në pronësi të shtetasit Q.Gj. Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tij për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”

  J.V/Dosja.al

  Shto Koment