LIVE UPDATES
Aktualitet

Dhunohet kryebashkiaku Binaj, arrestohet biznesmeni, sherri nisi për licencën

21 Tetor 2021, 08:19 Nga DOSJA
Dhunohet kryebashkiaku Binaj, arrestohet biznesmeni, sherri nisi për

VLORË– Kryetari i Bashkisë Selenicë Pëllumb Binaj është dhunuar nga biznesmeni Pellat Bonaj, 57 vjeç pas një konflikti për dhënien e licencës së një linje të transportit të udhëtarëve në Vlorë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur një ditë më më parë pranë ambienteve të Bashkisë Selenicë. Biznesmeni Bonaj pretendon se Bashkia Selenicë e drejtuar nga Binaj i ka hequr licencën e linjës së transportit dhe ia ka dhënë një tjetër subjekti. 57-vjeçari pretendon se ajo licencë duhej t’i jepet atij dhe ka shkuar që t’i kërkojë llogari kryebashkiakut për këtë gjë.

Situata mes tyre është tensionuar dhe Bonaj e ka dhunuar Binajn dhe e ka goditur me grushte. Biznesmeni është vënë në pranga dhe akuzohet për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”. Vetë Pëllumb Binaj, kryebashkiaku i Selenicës ka treguar se biznesmeni Pellat Bonaj ishte në gjendje të dehur në momentin që e ka dhunuar. Në një deklaratë për mediat, pas përplasjes fiizke mes tyre që çoi në arrestimin e Bonajt, kryebashkiaku thotë se e gjitha ishte një ngatërresë. Ai tregon se Bonaj kishte krijuar ‘monopol’ për linjën e transportit dhe nuk lejonte që të kishin dhe personat e fshatrave të tjera, duke sjellë probleme.

Pellat Bonaj zotëron biznesin me emrin tregtar “PELLAT BONAJ TRANS SH.P.K” që është regjistruar në Qendrën Kombëtare të Biznesit që nga vitit 2017. Ky biznes ka në pronësi dy autobusë që përdoren për transportimin e udhëtarëve. Emri i biznesmenit Bonaj nuk është hera e parë që qarkullon në media. Dosja.al publikoi një denoncim në muajin qershor të vitit të kaluar, pasi qytetarët ankoheshin se 57-vjeçari po abuzonte me linjat e transportit gjatë periudhës së pandemisë, kur udhëtimin mes qyteteve ishte i ndaluar.

Sipas denoncimit të ardhur në redaksinë e Dosja.al në atë kohë, Bonaj kihte marrë përsipër të bënte transportin e infermierëve, por përveç atyre në furgona merrte edhe udhëtarë e fëmijë, duke mos u shqetësuar aspak për rrezikun që u kanosej nga Covid-19. Qytetari që dërgoi dhe fotot pranë Dosja.al shkruante se 57-vjeçari është edhe një konsumues i rregullt i alkoolit.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE

VD-E grushtoi për licencën, kryebashkiaku: Bonajn ishte i dehur, krijoi monopol

Dhunoi kryebashkiakun socialist! Kush është biznesmeni Pellat Bonaj, denoncimi

EMRI/ Kush është personi që dhunoi kryebashkiakun Pëllumb Binaj në Selenicë

(F.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Aktualitet Aktualitet dhunohet kryebashkiaku i selenices dhunohet pellumb binaj pellat bonaj pellumb binaj dhunohet kryebashkiaku i selenices dhunohet pellumb binaj pellat bonaj pellumb binaj

Sondazh

Poll

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Spaho: Kontrolloni veten, na keni quajtur bagëti e tufë, ju respektojmë si motrat tona

"Mungon insulina", Manastirliu: Kemi 17 lloje, dysheku i duhet spitalit, jo Ficos

Berisha për Ramën: Nuk e shplani dot! Spiropali: Atje çove djalin e preferuar me flokë të lyera

"Stolisni kolltukun", Spiropali-Dules: Ju protestën e katranit, kapeni pas flokëve të Saliut

Berisha e krahasoi me Gaddafin, Ekonomi: Rama është brand ndërkombëtar, s'kemi ç'të bëjmë

Berisha lexon mesazhin: Prej 30 ditësh nuk gjejmë insulin, ju quani ‘brend’ Ramën

Berisha denoncon vëllain e komandantit të Gardës: Artan Sako mori tender me 99.9% të fonfit limit

Berisha paralajmëron Ballën:6i kam gati për ty,shumë shpejt do shpallesh në kërkim si Gentian Sharra

Zhupa: Më 7 korrik proteston fermeri, i riu dhe pensionisti, i keni ndarë të nënës e të njerkës

"Bëtë festë për grurin", Balla-Zhupës: kemi 5-fishuar eksporter, për 1 hektar japim 80 litra naftë

Akti normativ për kompensimin e çmimeve për materialet e ndërtimit, Salianji: Politikë zhvatje

Salianji: Rama dhe Braçe kanë shqetësim të madh, iu kanë humbur lopët

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ish-zv.drejtori i Policisë Nushi i drejtohet mediave: Ikni na lini rehat

'Nëse votojmë kundër i bëjmë nder qytetarëve'/ Tabaku: Akti normativ ka hyrë në fuqi

'Ministria ka dhënë 22 mln mbështetje' Krifca: 5 muajt e parë të vitit ishin të mirë për fermerët

'Akti serviret gabim'/ Sula: Pse të kompensohen kompanitë që marrin fonde publike

Pyetet për protestën e 7 korrikut, Alizoti: Po më duket vetja superstar, s'më ka njoftuar njeri

Protesta e 7 korrikut, ankohet Arbi Agalliu: Ma vunë emrin në listë pa më pyetur fare

Deklaratat e Alibeajt/ Këlliçi: Kushdo që tenton të vrasë protestat është në shërbim të qeverisë

Braçe kundër Ramës: Se thoni i ka numëruar gabim lopët Erioni. Bujku po del me humbje, duhet bursa

Rezoluta për Srebenicën, Balla:Shumë shpejt dorëzojmë në Kuvend dokument me rëndësi edhe për Kosovën

PS nuk e "lëshon" Olta Xhaçkën, Balla: Akuzat, flluska sapuni

Kriza e çmimeve, ministrja Ekonomi: Ekonomia jonë ka rezistuar, njerëzit kanë vënë lekë në bankë

Rama "kap" tek Samiti i NATO presidentin bullgari, i flet gjithë këmbë e duar: Mbase lajm i mirë

Duma: Ju shqetësoheni që aksionerët e peshqve të mëdhenj, votojeni për ato të 10-të. Tallje!

'Kursimet janë rekord'/ Ahmetaj: Do prezantojmë paketë tjetër ndihme, çmimi i naftës është i lartë

'Ekonomia po rritet'/ Ibrahimaj: Po të mos kishim bordet, do ishte shtrenjtuar çmimi i naftës

'Ankohet' për ministren, Spaho: Ka fjalimin e njëjtë si për Butrintin e Ukrainën

Kompensimi i çmimeve/ Dhurata Çupi: Minatorët e Bulqizës s'u jepet asnjë investim

Refuzon thirrjen e Berishës! Protesta e 7 korrikut, Xhaferraj: S'do marr pjesë

Protesta e 7 korrikut, Flamur Hoxha: E kemi për detyrë të bashkohemi

Java çame/ Idrizi i përgjigjet Dendias: Kush nuk ekziston? Duam falje publike nga Greqia

7 korriku, Salianji konfirmon pjesëmarrjen: Kemi 1001 arsye për të protestuar

Protesta e 7 korrikut, Ina Zhupa konfirmon pjesëmarrjen: Detyra minimale e çdo deputeti

Protesta e 7 korrikut, Gazment Bardhi: Gjithmonë krah qytetarëve, jo autokratëve

Protesta e 7 korrikut/ Agron Duka i bashkohet Berishës: Do jemi prezent për të dhënë një mesazh

7 Korriku/ Grida Duma: Jam pro, Berisha ka bërë shumë mirë që i ka përfshirë deputetët

Protesta e 7 korrikut/ Alibeaj: Para se Berisha të shkojë te sheshi, të vijë të flasë për oligarkët

S'merr pjesë në protestën e Berishës, Açka: S'do jem fizikisht, i bëj me fjalë

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Aksidetohet turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Aksion në Elbasan/ Mbajti peng një person, arrestohet në mes të ditës Thanas Beko

Komisioni për Hartën gjyqësore/ 'Më vjen të qesh', Maks Haxhia: Më morën në telefon, ishte anulluar

Policia Rrugore kontrolle në Tiranë, vendosen 268 masa administrative dhe pezullohen 21leje drejtimi

Rama takohet me Biden, e prek në kurriz e i thotë diçka, presidenti i SHBA-së ngel me gojë hapur

Reforma Territoriale, Xhelal Mziu: Të bejmë një tur, marrim eksperienca, është çështje komplekse

Komisioni për Reformën Territoriale, caktohen ekspertët teknikë! Mziu: Të bëjmë tur në rajon

Rama dhe bashkëshortja e tij priten nga Mbreti Felipe VI i Spanjës dhe mbretëresha

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen