LIVE UPDATES
Sport

“Këtu është një nënë me fëmijën”/ Publikohet videoja e provimit të Suarez, kompromentohet rëndë italishtja e tij

30 Prill 2021, 14:35 Nga DOSJA
“Këtu është një nënë me

PERUGIA – Çështja në lidhje me provimin e Luis Suarez për njohjen e gjuhës italiane në Universitetin për të huajt në qytetin e Perugias po bëhet gjithnjë e më e veçantë. Detaje dhe prova të reja mbërrijnë, falë videos së përgjuar me një mikrokamera si pjesë e hetimit të kryer nga prokurori i qytetit. Në video shohim futbollistin uruguajan, me një bluzë të bardhë, pantallona të shkurtra, xhinse në një klasë të vogël përpara dy pedagogëve.

Provimi i Luis Suarez

“Emri im është Luis … Unë kam lindur në Uruguai … Unë jam i martuar me gruan time për dhjetë vjet … Unë kam tre fëmijë … Unë jam një futbollist profesionist”: këto janë fjalët e Suarez në provimin “farsë” për njohuritë e italishtes.

“Përshëndetje, jeni mirë?” pyet futbollisti. “GjithçKA mirë” ishte përgjigja. Të ulur në një tavolinë, sulmuesi plotëson një formular me të dhëna personale. “Ne mund ta fillojmë provimin,” i thotë një nga pedagogët i cili më pas i kërkon të flasë për veten dhe të prezantojë veten. Suarez pastaj flet për familjen e tij, ekipet e tij të klubit – “sa kohë keni që luani për Barcelonën?” një nga pyetjet, përgjigja “gjashtë vjet” . Çfarë ju pëlqen të bëni në kohën tuaj të lirë?” është një pyetje tjetër. “Më pëlqen të jem me familjen time, të luaj playstation me fëmijët e mi”, ishte përgjigja.

Suarezit i kërkuan të përshkruanin dy foto. “Në këtë foto është një nënë dhe një fëmijë që po bëjnë detyrat e shtëpisë”, dëgjohet Suarez të thotë. “Dhe në tjetrën?”Janë katër vetë, babai, nëna, djali dhe vajza.” Përfundon sulmuesi.

E.Ç (Dosja.al)

 

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

sport sport juventus suarez juventus suarez

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive