Politike

“Ke pirë ndonjë gotë”, Shehi përplaset me Nanon: Je banda e legenëve të Ramës

Analisti Mustafa Nano është përplasur me ish-deputetin Dashamir Shehi pasi nuk janë pajtuar me argumentet e tyre politike.

TIRANË– Në emisionin “Opinion” teksa diskutohet tema e Krizës politike në vend dhe roli i Presidentit Ilir Meta, ka patur një përplasje mes analsTIT Mustafa Nano dhe ish-deputetit Dashamir Shehi. Dy të ftuarit nuk janë pajtuar me argumentet politike të njëri-tjetrit dhe janë kapur me fjalë.

Ishte Nano ai që i tha Shehit se ka pirë ‘ndonjë gotë’, kurse ish-deputeti ja ktheu duke e quajtur ‘banda e legenëve të Edi Ramës’.

Pjesë nga debati:

Dashamir Shehi: Po të them ti pra.

Mustafa Nano: Ti po, jo ju. Ti je në politikë, unë nuk jam. Nuk është turp të jesh, shumë mirë që je.

Dashamir Shehi: A më fal, pse kjo që bën ti ça është kjo? Katekizëm e?

Mustafa Nano: Këto janë opinione që unë i shpreh sepse mi thotë rradakja.

Dashamir Shehi: Të mos tallim njëri-tjetrin këtu tashi.

Mustafa Nano: Unë nuk do të futem në parlament, ti do të futesh. Ty nuk të zë gjumi për politikë.

Dashamir Shehi: Kjo s’ka lidhje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mustafa Nano: Kjo ka lidhje pra, ky është interesi yt, unë skam interes. …ca njerëz po gëzohen, ja opozita po dështon, po dalin gjithnjë e më pak njerëz…

Dashamir Shehi: Nuk po dështon mor jo.

Mustafa Nano: A Dash tani, ke pi ndonjë gotë tani, muhabet koti tani…

Dashamir Shehi: A fillove me këto muhabete ti tani, ti je tamam banda e legenëve të Edi Ramës mor burrë, ne po folim për politikë.

Mustafa Nano: Ça the?

Dashamir Shehi: Ti je banda e legenëve të Edi Ramës. I kësaj kategorie je, tamam që të dëgjojë ai. Më vjen keq, por…

Mustafa Nano: E Dash ça të ngeli qejfi, ti pi nga mëngjesi deri në darkë, nuk është turp me pi raki.

Dashamir Shehi: Zgjebs!

(f.m/dosja.al)

Shto Koment