LIVE UPDATES
Sport

VIDEO / Juve rikthen Kean: sulmuesi mbërriti në Torino, sot kontrolli mjekësor

29 Gusht 2021, 10:05 Nga DOSJA
VIDEO / Juve rikthen Kean: sulmuesi mbërriti në Torino, sot kontrolli

ITALI – Juventusi nxiton. Pas pak më shumë se njëzet e katër orësh nga lamtumira zyrtare e Cristiano Ronaldos, i cili dje u bë lojtar i Manchester United, bardhezinjtë e gjetën dhe e mbyllën marrëveshjen për zëvendësuesin.

Profili i zgjedhur nga “Zonja”, së bashku me trajnerin Allegri, është një djalë që tashmë ka kaluar nëpër Torino, duke lënë një kujtim të shkëlqyer: Moise Kean, i cili zbarkoi në Torino për t’u bërë përsëri një lojtar i Juventusit.

Sulmuesi, i cili u kthye nga Evertoni, pas sezonit si huazim nga PSG, u konsiderua lojtari ideal për një Juventus të ri, por në të njëjtën kohë ambicioz. Një pikë në dy ditë, me barazimin e Udine dhe humbjen kundër Empolit: në mes të vështirësive, vjen ardhja e Kean.

21-vjeçari nga Piemonte, i cili u shfaq me PSG-në dhe më pas nuk u thirr, disi çuditërisht, për Kampionatin Europian të fituar nga Italia, luajti 21 ndeshje dhe shënoi 8 gola me fanellën e Juventusit, me vitin e parë si një lojtar shumë i ri në 2016/2017 dhe të dytin, më fitimprurës në 2018/2019.

Madje 17 gola të Kean me Paris SG vitin e kaluar, në të cilat ai u pjek dhe u bë një sulmues i mirë për t’u mbështetur, megjithëse i rrethuar nga kampionë dhe kampionë me të cilët do të shkëmbenin topin, nga Neymar në Mabppè, duke kaluar përmes Di Maria.

Tani mundësia e shpërthimit përfundimtar në Juventus, skuadra me të cilën ai u rrit, por që fillimisht nuk besonte në të 100%, duke e shitur atë te Everton: dështimi në Premier, në krye të Ligue 1, Juventusi do t’i ketë sytë tek Kaen për 2021 /2022. Dhe përtej.

#Juventus: #Kean è atterrato a Torino // Kean has landed in Turin ?⚪️⚫️ @Goalitalia @Goal pic.twitter.com/2jqnhHc0Vp

— Romeo Agresti (@romeoagresti) August 28, 2021

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport cristiano ronaldos evertoni manchester united moise kean paris sg trajnerin allegri cristiano ronaldos evertoni manchester united moise kean paris sg trajnerin allegri

Sondazh

Poll

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe