LIVE UPDATES
Sport

Italia kundër Belgjikës në “Allianz Stadium”, jo vetëm për nder…

10 Tetor 2021, 09:05 Nga DOSJA
Italia kundër Belgjikës në “Allianz Stadium”, jo

ITALI – Fitoni me ekipin kryesor numër një në renditjen e FIFA-s dhe menjëherë lihet pas humbja e hidhur në “San Siro” me Spanjën. Italia e Mancinit dëshiron t’i japë kuptim “finales së vogël” të Nations League, planifikuar për t’u zhvilluar sot, në orën 15:00, në “Allianz Stadium” të Torinos kundër Belgjikës.

Kjo ndeshje, në listën e nderit të ngjarjes nuk do të ketë asnjë kuptim, pasi trofeu do të diskutohet në “San Siro” midis Spanjë dhe Francës, por ajo mund të jetë e dobishme në procesin e rritjes së “Azzurrëve”.

Kundër “Djajve të Kuq” disa lojtarë që kanë luajtur më pak do të kenë një shans të rëndësishëm për t’u shfaqur. Në të njëjtën kohë, Italia kërkon për t’u ngjitur më tej në renditjen e FIFA-s, në funksion të Kupës së Botës në “Katar 2022”.

Italia, aktualisht është e pesta, ndërkohë që shtatë ekipet më të mira të renditjes do të përfshihen në vazon e parë për grupet e Botërorit, përveç Katarit si vendi pritës. Pas “Azzurrëve” janë Argjentina, Portugalia dhe Spanja, të cilët gjithashtu kërkojnë një vend në të. Pikërisht për këtë arsye, ndeshja Itali-Belgjikë është një lojë që nuk duhet nënvlerësuar.

Mancini mund të nisë me Giacomo Raspadori nga minuta e parë, por ai nuk e ka zbuluar nëse Jorginho do të jetë në ndeshjen e Torinos. Duke folur për sulmuesit, në anën e kundërt, mungesa e madhe do të jetë Romelu Lukaku, duke luftuar me një problem të muskujve, që do ta pengojë atë të jetë në fushë, si Eden Hazard. Trajneri Roberto Martinez e shikon këtë ndeshje me një karakter eksperimental.

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport “djajve të kuq” itali-belgjike italia e mancinit nations league në “allianz stadium” në orën 15:00 “djajve të kuq” itali-belgjike italia e mancinit nations league në “allianz stadium” në orën 15:00

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive