LIVE UPDATES
Sport

“Ilir Daja blerja më e mirë që kemi bërë te Partizani”, presidenti Gaz Demi: “Minimalisht do të jemi në Kupat e Eur

21 Dhjetor 2020, 06:34 Nga DOSJA
“Ilir Daja blerja më e mirë që kemi bërë te

TIRANE – Presidenti i Partizanit, Gaz Demi, në një intervistë për “Ora Sport”, ka folur për ecurinë e skuadrës së kuq deri më tani në Superligë. Numri një i klubit të kuq kryeqytetas ka prekur shumë tema të ndryshme, ndërsa nuk ka kursyer elozhet për trajnerin Ilir Daja.

“Jam shumë i kënaqur nga skuadra deri më tani edhe pse e kemi të bllokuar merkaton. Mendoj se kemi bërë blerjen më të mirë, që në kohën kur unë jam president, Ilir Daja. Që kur kemi mbyllur marrëveshjen me trajnerin, kisha besim se Partizani do të ishte në rrugën e duhur. Besoj se do të ecim shumë mirë në kampionat”.

Objektivat e Partizanit? “Që të jem korrekt, që kur kemi marrë Dajën nuk kemi trysni këtë faze, pasi jemi dënuar nga UEFA. Dëshira ime është që të jemi në Kupat e Europës dhe trajneri Daja është optimist që mund të shkojmë më larg. Presioni te Daja do të jetë zero dhe unë mendoj, se ai minimalisht do të na nxjerri në Kupat e Europës. Partizani gjithmonë ka qenë për titull”.

Stadiumi i ri? “Janë mbyllur të gjitha përveç fushës, kemi një ngërç të vogël, por shpresojmë që disa ndeshje të këtij sezoni t’i zhvillojmë atje. Janë disa gjëra që nuk janë në dorën tonë, por mendoj se do të zgjidhet shumë shpejt e do të luajmë minimalisht disa sfida të këtij sezoni në stadiumin e ri”.

TRYSNIA? “Te Partizani ka gjithmonë trysni, pasi është një klub i madh. Vjet ndodhi që u bënë disa gabime dhe jo se kishte trysni të madhe. Nga kampion që ishim dhe përfunduam aty nuk ishte diçka e mirë për ne. Këtë vit nuk ka trysni, pasi nuk kemi bërë merkato, nëse do të merrnim lojtarët është normale që do të kishte trysni”.

Seanca në CAS? “Unë jam informuar nga drejtori Rama, pasi ai ka marrë pjesë. Çdo gjë mendohet se ka qenë pozitive edhe besoj se gjyqtarët e CAS kanë kuptuar që diçka nuk shkon. Nuk e di vendimin që do të jetë, por ne jemi euforikë pasi jemi të pafajshëm në këtë situatë”.

Merkato? “Shifrat janë konfindeciale, por trajneri Daja nuk do të ketë asnjë pengesë për dëshirat që do të kenë. Kam dëgjuar që kemi probleme në mbrojtje, por nuk mund të flasë dot për këto gjëra teknike. Partizani ka shënuar 10 gola deri tani, Kukësi e di që ka bërë më pak se ne dhe nuk është difekt i madh kjo”.

Jasir Asani? “Asani është në kontratë me Partizanin. Unë i kam edhe miq familjen e tij dhe jam takuar me babin e tij para dy ditësh. Më kanë thënë, që do të firmosi Partizani sa vite të dojë. Ne nuk do t’i prishim karrierën nëse ai gjen skuadër më të mirë. Nëse nuk do të ketë ofertë serioze, ai do të jetë pjesë e jona për shumë sezone”.

B.T (Dosja.al) 

 

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

sport sport ceshtja asani ilir daja kupa e europes olsi rama partizani presidenti gaz demi te kuqte e kryeqytetit ceshtja asani ilir daja kupa e europes olsi rama partizani presidenti gaz demi te kuqte e kryeqytetit

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE