Bota

I vaksinuar plotësisht, infektohet me Covid Ministri i Shëndetësisë në Angli: Do të punoj nga shtëpia

The Guardian shkruan se pas disa shqetësimeve që ai kishte pasi u takua me Kryeministrin Boris Johnson, ai u vetizolua dhe bëri testin PCR, i cili rezultoi pozitiv.
Featured image of article: I vaksinuar plotësisht, infektohet me Covid Ministri i Shëndetësisë në Angli: Do të punoj nga shtëpia Sajid Javid

ANGLI- Ministri i Shëndetësisë në Angli Sajid Javid, ka rezultuar me Covid ditën e djeshme. The Guardian shkruan se pas disa shqetësimeve që ai kishte pasi u takua me Kryeministrin Boris Johnson, ai u vetizolua dhe bëri testin PCR, i cili rezultoi pozitiv. Në një postim në Twitter, Javid shkroi se do të vazhdonte që të punonte nga shtëpia.

“Rezultati im i Covid tani është konfirmuar me testin PCR, kështu që unë do të vazhdoj të izolohem dhe të punoj nga shtëpia“, shkroi ai.

Javid është plotësisht i vaksinuar me vaksinat anti-Covid në Angli, ndërkohë që tani po vazhdohet të gjurmohen kontaktet e fundit të Ministrit britanik.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment