LIVE UPDATES
Politike

I del kundër Bashës/ Kreu i PD në Vlorë: Vendimi është marrë, mblidhemi në 11

17 Nëntor 2021, 20:40 Nga DOSJA
I del kundër Bashës/ Kreu i PD në Vlorë: Vendimi

TIRANË- Kryetari i degës së PD-së së Vlorës Genc Deromemaj u deklarua hapur se do të marrë pjesë në Kuvendin demokrat të 11 dhjetorit. Pas mbylljes së mbledhjes së kryetarëve të degëve të PD-së me kryedemokratin Lulzim Basha, Deromemaj konfirmoi se 75% e delegatëve të PD-së së Vlorës kanë firmosur pro-kuvendit të thirrur nga Berisha.

Ai i qëndroi parimit se vendimet e anëtarësisë së thjeshtë janë më të forta se të strukturave të tjera të partisë. Deromemaj nuk iu frikësua përjashtimit të mundshëm nga PD-ja.

Prononcimi i Genc Deromemajt për mediat:

Ishte një çështje organizative e thirrur nga kryesia e Kuvendit në datën 18. Do të doja të thoja se ky kuvend tashmë ësthë zgjidhur, këtë vendim e kanë marrë delegatët me të drejtë vote në Shqipëri. Diskutimet  tjera s’kanë vlerë. Vendimi i delegatëve të mandatuar nga anëtarësia e thjeshtë prevalon mbi çdo lloj vendimi të çdo strukture tjetër të PD-së. Edhe për një arsye tjetër se kuvendi është thirrur në ditëlindjen e Partisë Demokratike është bërë para se të mblidhej kryesia për të vendosur për Kuvendin Kombëtar.

Për sa i përket pyetjes tuaj nëse janë bërë kërcënime, jo. Kryetari thjesht na kujtoi të drejtën e tij për të ushtruar të drejtat e tij për të marrë masa për çdo njeri që nuk do të respektojë vendimet.

Nëse përjashtimi im apo i kolegëve të mi do të sjellë të mirën e PD-së, le të bëhet. Por, besoj se përjashtimi i anëtarit më të thjeshtë nuk e ndihmon situatën e PD-së.

Unë do të shkoj në Kuvendin  e thrrirur nga delegatët. Janë njerëzit punojnë përditë në drejtimin e partisë në degët tona.

Në dijeninë time janë mbi 75%, janë të kontrolluar, edhe nga unë vetë. Mund t’ju them me bindje absolute, se kanë frmosur me vetëdije se për Kuvendin e 11.


LAJMI KRYESOR:
Krerët e degëve në seli për Kuvendin, Basha paralajmëron Berishën: Do përjashtohesh!

(d.v.dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

politike politike

Sondazh

Poll

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq

Vendimi i apelit për PD, kandidati i Klosit, Bedri Hoxha: Asnjë ndikim në elektorat

Rama flet para kancelarit për sukseset e Reformës: Rajoni të marrë shembull nga ne...

Scholz ia thotë Ramës në sy: Media e lirë dhe e pavarur, thelbi i demokracisë evropiane

Samiti i procesit të Berlinit do të zhvillohet më 16 tetor

“Nisma 17+1” e Kinës, Rama: S'kemi përfituar asnjë investim

Dy makina përplasen kokë më kokë tek ‘5 Maji’ dhe bëhen copash, 5 të plagosur

Përfaqësuesit ligjor të PD në KQZ, depozitojnë dokumentacionin për regjistrimin e PD së në zgjedhje

Përshtati lokalin për organizimin e lojërave të fatit, arrestohet 41-vjeçari në Shkodër

"A je penduar?", Dan Hutra del para gjykatës, me kokën lart nuk shpreh fije pendese...