Showbiz

Harrojeni skandalin “Dhurata”… Jonida Maliqi lë nam me anglishten në Eurovizion (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare është ngatërruar disa herë gjatë konferencës për shtyp, duke mos gjetur fjalën e përshtatshme për të thënë “Fasadë”.

Të gjithë e mbajnë mend skandalin e këngëtares shqiptare në Eurovizion, Eneda Tarifa, e cila dy vite më parë, u bë lëmsh gjatë konferencë për shtyp me mediat e huaja.

“Dhurataa ma kujto pak”, -tha Tarifa, por nëse do ndiqni këngëtaren shqiptare, Jonida Maliqi, Tarifa do t’ju duket profesioniste me anglishten.

Këngëtarja shqiptare është ngatërruar disa herë gjatë konferencës për shtyp, duke mos gjetur fjalën e përshtatshme për të thënë “Fasadë”.

Në disa raste, ajo bëhet lëmsh me fjalët, duke i thënë herë shqip dhe herë në anglisht.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“After i win “Festivali i Këngës”….”-thotë Maliqi.

Për më shumë ndiqni videon.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment