Politike

Grabitja në Rinas, zv. kryeministri: Policët u përballën me një nga bandat më të rrezikshme

Në një postim në mediat sociale Braçe shprehet se  Policia e Shtetit ka të gjithë mbështetjen.
Featured image of article: Grabitja në Rinas, zv. kryeministri: Policët u përballën me një nga bandat më të rrezikshme Erion Braçe, zv. Kryeministër i Shqipërisë

TIRANË- Zv. Kryeminsitri i Shqipërisë Erion Braçe ka reaguar për grabitjen në Rinas, ku janë marrë 10 milionë euro.

Në një postim në mediat sociale Braçe shprehet se  Policia e Shtetit ka të gjithë mbështetjen. Po ashtu ai bën me dije se  ata që kanë grabitur janë një nga bandat më të rrezikshme.

Gjithe mbeshtetjen per  Policine e Shtetit; Burrat qe u perballen dje me  nje prej bandave me te rrezikshme ne vend dhe eleminuan drejtuesin e saj; Burrat qe po hetojne intesivisht dhe qe kane identifikuar cdo bandit te perfshire; Burrat qe jane ne territor e vijojne ndjekjen!”, shkruan Erion Braçe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e djeshme në Rinas, disa persona të markuar arritën që të kryenin një grabitje spektakolare duke marrë 10 milionë euro, të cilat do të transferoheshin jashtë shqipërisë. Ata ranë në gjurmët e Policisë dhe shkëmbyen zjarr me uniformat blu, ku një prej grabitësve u vra gjatë tentativës për t’u larguar.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment