LIVE UPDATES
Sport

Gjici: Kukësi e fiton kampionatin këtë sezon, Partizani del i dyti

12 Mars 2019, 14:58 Nga DOSJA
Gjici: Kukësi e fiton kampionatin këtë sezon, Partizani del i

Presidenti i klubit të Kukësit, Safet Gjici mendon se klubi i tij do arrijë të ngrejë trofeun në fund të sezonit.

Gjici foli për emisionin “Kampionet” në Vizion Plus, u shpreh se diferenca 6 pikëshe me Partizanin nuk është e parikuperueshme por patjeter qe skuadra e tij duhet ti fitojë te gjitha ndeshjet.

Ne kemi patur veshtiresite tona, sepse kemi luajtur jashte Kukësit. Ekipin e kemi me te mire se Partizani, por vete kushtet kur kemi luajtur jashte fushës tonë herë në Kamëz, herë në Tiranë dhe herë në Elbasan, na kane penalizuar. Megjithatë ne jemi per titull dhe besoj se do ja arrijme.

Lirim Zalla tha se Kukesi ka ekipin me te mire por Partizani ka grup, edhe presidenti Gjici e aprovoi duke thene se kjo ishte e vertete.

Kritikave të opinionit sportive se ai është një president që e vë skuadrën dhe trajnerin shumë nën presion Gjici iu përgjigj kështu:

Ne këtë cështjen e presionit e kemi si ushqim të përditshëm. Kukësi në fakt është mësuar me presionin sepse kemi fituar trofe duke luajtur nen presion. Kjo është një gjë normale sepse ne cdo ndeshje kerkojmë fitore. Ka kërkesë llogarie tek Kukësi, jo presion. Është e vërtete që këto lojtarë që kemi marrë janë ndër më të mirët në Shqipëri, por nuk i sistemoj dot unë si president. Është stafi që e di se ku vendosen, ku e ka vendin lojtari, tani ti tregoj unë skemat stafit? Cfarë kanë kërkuar unë i kam çuar trajnereve. Dua stol, dua titullarë, ja kam dërguar. Cfarë mund të bëj tjeter unë? Unë mendoj se ne si ekip I kemi të gjitha mundësite të realizojmë atë që duam, por natyrisht që rrugës mund të ketë edhe gabime, edhe hapa fals. Kjo është normale ne futboll.

Nuraj e pyeti Gjicin ne lidhje me zërat për largimin e Cungut, ku presidenti tha se askush nuk largon trajnere pa arsye te forte.

Te Kukesi nuk e heq trajnerin as gazetaret as tifozet.Trajneri tek ne hiqet per dy arsye, ose kur nuk ka rezultate ose e heq une. Duhet te kuptojme qe trajneri nuk eshte punetori I fushes. Trajneri eshte institucion dhe shpesh mediat kane abuzuar ne kete drejtim. Cungu gaboi ndaj Tiranes, e pranoi nje gje te tille edhe vete dhe une nuk kam asnje arsye qe nje trajner qe reflekton ta largoj. Ai ka besimin tim maksimal por edhe te stafit.

Pastaj ai foli për rivalin direkt për titullin kampion:

Partizanin, ne e kemi lënë përpara si puna e bicikletes. Por ne nuk shohim fare Partizanin,nuk kemi punë me ata, ne duhet të shohim punën tonë. Këtë jam kam thënë edhe lojtarëve.Unë nuk kam pasur farë pergjigje e kundërpërgjigje me Partizanin. Cilës skuadër do ti mbajnë gjunjët deri në fund, ajo do të shpallet kampion. Partizani vazhdon përpara deri sat a mbajnë gjunjët, po I lanë do rrijë, po nuk I lanë do vazhdojë. Vetëm finishi do tregojë kush do e mbajë titullin.

Unë them që trofeun do e ngreme ne, Partizani del i dyti. Do takohemi sërish në këtë studio në fund të sezonit.

Gjici vleresoi edhe Teuten si skuader te forte.

Ne nuk perfitojme shume nga Kamza pasi kemi luajtur. Ne Partizanit do ti shkojme prapa, avash avash, dale e ngadale, dhe jemi te bindur se keshtu mund ta kapim. Do takohemi serish ne kete tryeze. Ne do jemi kampion, dhe Partizani do te jete i dyti.

B.N/dosja.al

 

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

Sport Sport Kategoria superiore kukesi Partizani safet gjici Kategoria superiore kukesi Partizani safet gjici

Sondazh

Poll

Sport 11 Mars 2019, 18:08

Zyrtare: Zinedine Zidane trajner i Real Madrid

Ashtu siç ishte parashikuar paraditen e sotshme, Zinedine Zidane është rikthyer përsëri në stolin e trajnerit tek Real Madrid.Njoftimi ka ardhur nga vet ...

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri

Rama jep LAJMIN: Do i pyesim shqiptarët, mbase e duan kanabisin edhe për përdorimin personal

Harta e gjyqësorit, Rama:Është ajo dhe nuk ndryshon. E dini se me qeverinë time s'zgjidhen me bojkot

A do të ketë një paketë të dytë të rezistencës sociale? Rama: Qëllimi është mos të rrisim dritat

2% për NATO-n, Rama: Ne ku të marrim, do investojmë aq sa kemi...

Pasurinë me bashkëshortin e ka të përbashkët? Xhaçka 'mbron' resortin e të shoqit

Largimi i 220 mijë shqiptarëve,Rama kalon fajin tek "Saliu":Hija e një të vdekuri torolis Shqipërinë

Burri i Xhaçkës, investitor strategjik, Rama e justifikon: Në këtë vend dalim të gjithë të afërm

Gjuha e ashpër me Bullgarinë, Rama: Më dëgjuan me respekt...

Burrin e ka investitor strategjik, PD do t'i heqë mandatin/ Rama del me Xhaçkën:S'shoh asnjë problem

Rama tregon rolin e Macron: Ai ka ndjekur 48 orë rresht, pa pushim, diskutimet

Rama: Porti i ri i Durrësit do ketë një bazë ushtarake të NATO-s, vlerë strategjike për Shqipërinë

Samiti i NATO-s, Rama: Fola për Serbinë dhe Kosovën

Çelja e negociatave, Berisha: Nëse ndodh, do ishte frymëzimi i madh për protestën e PD

Legalizimi i kanabisit mjekësor, Berisha kundër: Krim, krim dhe vetëm krim!