LIVE UPDATES
Sport

Giovinco te Kukësi? Menaxheri: “Nuk ka asnjë ofertë”…

13 Janar 2022, 19:00 Nga DOSJA

TIRANE – Skuadra e Kukësit është rikthyer sot në stërvitje pas disa ditësh pushim, për të qëndruar më tepër të distancuar nga njëri-tjetri, për shkak të pozitivitetit të 7 lojtarëve dhe 3 pjesëtarëve të stafit drejtues të skuadrës verilindore.

Edhe në këtë seancë stërvitore skuadra ka qëndruar thuajse e izoluar, vetëm e rrethuar nga lojtarët dhe stafi pa patur kontakte nga jashtë, madje duke mos lejuar as mediat të afrohen, kjo me një kërkesë të veçantë të trajnerit Longo, i cili gjithashtu është me temperaturë dhe nuk ishte në seancën stërvitore, por testi për momentin i ka dalë negativ.

Megjithatë skuadra verilindore nuk ka qëndruar pasive në merkato, madje ditët e fundit është përfolur për një interesim të mundshëm të ish-lojtarit të Juventusit dhe kombëtares italiane, Sebastian Giovincos, një njohje e trajnerit Longo në kohën kur kanë bashkëpunuar tek Al Hilal në Arabinë Suadite.

Top Channel ka kontaktuar me menaxherin e Giovincos, Raffaele Petrellese, i cili konfirmon: “Giovinco dhe Mr. Longo kanë patur një bisedë, sepse janë miq që nga koha kur ishin tek Al Hilal. Për momentin nuk kemi një ofertë, apo diçka të ngjashme, thjesht një biseë mes miqsh. Kemi oferta nga shumë vende të botës, por do të shohim për të mirën për karrierën e Sebastianit dhe familjen e tij”.

Giovinco, aktualisht 34-vjeç, që prej muajit gusht të vitit të shkuar, qëndron pa skuadër dhe klubi i fundit i tij është Al Hilal në Arabinë Saudite, ku është aktivizuar për dy sezone.

Ndërkohë, që sa i përket përgatitjeve për rifillimin e këtij kampionati, skuadra e Kukësit ndeshjen e saj me Dinamon, pas kërkesës së saj në FSHF, do ta zhvillojë të mërkurën, për shkak së situatës me Covidin në ekip në stadiumin e ri “Kukës Arena”, i cili me këtë rast edhe do të përurohet.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sport Sport Abissnet Superiores në javën e 12-të të Abissnet Superiores Sebastian Giovincos skuadra e kukesit skuadra e Kukësit bëri detyrën ndaj debutuesve të Egnatias skuadra verilindore tek Al Hilal në Arabinë Suadite Abissnet Superiores në javën e 12-të të Abissnet Superiores Sebastian Giovincos skuadra e kukesit skuadra e Kukësit bëri detyrën ndaj debutuesve të Egnatias skuadra verilindore tek Al Hilal në Arabinë Suadite

Sondazh

Poll

TEST 31

TEST 31

'Je shumë trendy'/ Mziu-Balluku: Parashikoheshe si pasardhëse e Ramës, mos të kishte ardhur në Dibër

Balluku:Po bëjmë realitet ëndrrat tuaja,keni konflikt interesi me Gjoka Construction ju ka paditur

Rruga e Arbrit/ Mziu: Rama bëri dhe shpikje me PPP-të korruptive, nuk ka përfunduar as gjysma

Mandati i Xhaçkës/ Shehaj: Kur do thërritet mbledhja? Nikolla: Nesër, është e ftuar ministrja

Rezoluta për Srebenicën, Balla-Shehut: Turp të kesh, gënjeshtar

Shehu: Vuçiç të kërkojë falje ne emër të qeverisë! Kemi humbur rolin e liderit në rajon

Rezoluta për Srebenicën, Shehu: Nuk e dënon politikisht gjenocidin

Protesta/ Spiropali-Berishës: Pi ujë Sali se të pret një ditë e lodhshme, ty dhe flamujt e lodhur

Spiropali: Keni përmendur shishet e shampanjës, Vetoja bullgare na pengoni integrimin

'Ulu drejtori i Shqiponjës' Boçi kërkon përjashtimin e Ballës nga Kuvendi

Berisha: Ju pranoni në Shqipëri xhelatët rusë, i kanë duart me gjakun e fëmijëve të vrarë

'Pse tregoheni struca?'/ Rezoluta e Srebrenicës, Berisha: Ju nuk guxoni ta dërgoni Vuçiç në Hagë

Akuzat e Shehut, Balla: Gënjeve, rezoluta e PD ka të njëjtin titull

Rezoluta për genocidin serb në Srebrenicë, Shehu: Mohoni realitetin, jeni 5 hapa pas rezolutës së PE

Rezoluta për Srebenicën, Shehi: Duhet ta votojmë të gjithë, Shqipëria të ndjekë proçesin e Berlinit

Gjenocidi në Srebrenicë, Boçi: Në rezolutë titulli është gabim, kamufloheni dhe fshihni të vërtetën

Çollaku: Rezoluta është hartuar për të mos mërzitur Vuçiç

Debati në Kuvend/ Spiropali: Shko në protestë shko. Tabaku: Çfarë bëj unë e di vetë

Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë,Basha:Akti i sotëm është i vonuar,duhet të jemi zëri i Kosovës

Pr.rezoluta për gjenocidin serb në Srebrenicë, Xhaçka: Meriton respektim më të plotë e jo abuzim

Rezoluta për Srebenicën, Tabaku: Duhet të ishte miratuar kohë më parë

Rezoluta e Srebrenicës në Kuvend, deputetët mbajnë 1 minutë heshtje në nder të viktimave

Kuvendi rezolutë për gjenocidin serb në Srebenicë, Balla: Duhet të shërbejë si këmbanë alarmi

Rezoluta për të dënuar krimet serbe në Kosovë, Shehu:Ka javë që po zvarritet, po shkelni rregulloren

Protesta zhvendoset te Kuvendi? Berisha: Ka skenarin e vet, ne do japim mesazhin tonë

Protesta e opozitës, Rama ‘siguron’ Kryeministrinë, qytetari: Ku kanë dalë fondet për blindimin

Ratifikimi i protokolleve për anëtarësimin e 2 vendeve në NATO, Alibeaj: Ne jemi pro (ANKESA)

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte dënuar me 13 vite burg

Skandali me evazionin fiskal, Kryemadhi i përgjigjet ministres Ibrahimaj

Denoncimi i Kryemadhit: Nuk ka asnjë njoftim nga institucionet ligjzbatuese për kompanitë në fjalë

Evazioni fiskal me inceneratorët, Ibrahimaj: Asgjë nuk është e re, zhurmë në vigjilje të protestës

Thirrja e Komitetit,Rakacolli:Bëjmë apel për kryerjen e vaksinimit,mbani maskat në vendet e mbyllura

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Brenda dhomës që u përfshi nga flakët në Spitalin e Fierit, dëme të shumta materiale

Vendimi i Qeverisë: Rriten me 6% pagat në sistemin arsimor parauniversitar

Berisha thirrje policëve: Çdo presion ndaj qytetarëve do marrë ndëshkim personal dhe ligjor

Rritet pagat e personelit shëndetësor, Manastirliu: Shpërblim për mjekët që punojnë larg banesave

Do futen protestuesit në kryeministri? Berisha: Çdo opsion është i mundshëm

Sali Berisha: Për Ramën qytetarët ekzistojnë vetëm për t’i vjedhur. Përgjigjen e merr nesër

7 korriku/ Berisha: Nesër bashkë me temperaturat rritet urrejtja popullore

Urdhëri krijon debat në komision, inxhinieria: Nuk na duhet, Balluku s'na hap derën

Zjarri në spitalin e Fierit, mjeku: Është djegur lavatriçja e larjes së filmave

Tym dhe flakë/ Zjarr në katin e parë të spitalit të Fierit, evakuuohen pacientët

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij