LIVE UPDATES
Sport

Gasperini: “Nuk jemi pesimistë, gjithçka vendoset në Athinë. Muriel? Ai është mirë”…

16 Shkurt 2022, 15:50 Nga DOSJA
Gasperini: “Nuk jemi pesimistë, gjithçka vendoset në

ITALI – Europë përsëri. Dy muaj pas ndeshjes së fundit të Champions League, “shakaja” ndaj Villarrealit që shënoi eliminimin dhe Atalanta, katër vjet pas paraqitjes së tyre të fundit, e shikon veten në Europa League.

Nesër në mbrëmje, në orën 21:00, në “Gewiss Stadium” të Bergamos, do të jetë përballja Atalanta-Olympiacos, një ndeshje speciale, që skuadra e Gasperinit duhet ta përballojë me shpirtin që ka shfaqur shpesh here.

“Ne gjithmonë flasim për Europa League, edhe pse jo aq prestigjioze sa Champions League, pasi gjithmonë do të gjeni skuadra të forta dhe më të forta. Sigurisht, të qenit në Champions League për tre vjet, na ka mësuar keq, por që ne luajmë jo vetëm në Itali, është një moment historik dhe na jep forcë për ta rifituar vendin në kompeticionin më prestigjioz,”– ka deklaruar Gasp.

Atalanta mund të rikthehet në elitë, duke fituar Europa League, “por të mendosh për ta bërë këtë sot, nuk do të ishte e saktë: ka rivalë që kanë zbritur nga Champions League, me kurrikulume të shkëlqyera. Ne do të shohim nga nesër, se në çfarë pike është rritja jonë, ku jemi stabilizuar dhe si do të përmirësohemi: nuk mund ta kemi trofeun si objektiv, të paktën tani,”- u shpreh trajneri i “Deas”.

Sigurisht që Olympiacos do të bëjë gjithçka për të prishur mbrëmjen e Atalantas: “Po dominojnë gjerësisht në Greqi, nuk humbasin kurrë, kanë një skuadër me një larmi zgjidhjesh, lojtarë të shpejtë dhe të rrezikshëm në sulm. Na pret një sfidë e ekuilibruar, mendoj se do të luajmë për kualifikim në Athinë”.

Fleksibiliteti është një armë edhe për Atalantën, por sot, thotë trajneri “jemi pak në mbrojtje, ndërkohë që na mungojnë tre në sulm”. Por Gasp ka besim të madh te të tjerët dhe te Muriel: “Ai po bën shumë mirë, edhe nëse nuk i ka numrat e vitit të kaluar. Por ka shumë ndeshje për të luajtur, ne kemi besim.”

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport atalanta është pak e vonuar europa league mbyll sot fazën e grupeve gian piero gasperini të atalantës rikthehet europa league trajneri i atalantas atalanta është pak e vonuar europa league mbyll sot fazën e grupeve gian piero gasperini të atalantës rikthehet europa league trajneri i atalantas

Sondazh

Poll

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim