Virale

FOTOLAJM/ Në lidhje direkte me SKYPE në emision, Silva Bino s’e heq maskën anti-COVID. Nga çfarë trembet?

Silva Bino është lidhur me Skype nga banesa e saj për të komunikuar me qytetarë dhe të ftuarit e tjerë në studio.
Featured image of article: FOTOLAJM/ Në lidhje direkte me SKYPE në emision, Silva Bino s’e heq maskën anti-COVID. Nga çfarë trembet? Silva Bino

TIRANË– Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik (ISHP), Silva Bino është e ftuar në emisionin “Open”. Bino është lidhur me Skype nga banesa e saj për të komunikuar me qytetarë dhe të ftuarit e tjerë në studio.

Silva Bino

Por ajo që ka rënë në sy është fakti që Bino edhe pse nga shtëpia mban një maskë në fytyrë duke mbuluar hundën dhe gojën, për arsye që nuk dihen. Ajo e kaloi koronavirusin disa muaj më parë duke shtuar pikëpyetjet për mbajtjen e maskës?

Mbase ende nuk e ka kuptuar se maska është e detyrueshme në publik, por jo kur je në lidhje direkte nga Skype…

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

 

Shto Koment