LIVE UPDATES
Aktualitet

Flasin prindërit e 15-vjeçares nga Fieri: Kemi kallëzuar rrëmbimin, s’po marrim përgjigje

22 Maj 2019, 14:17 Nga DOSJA
Flasin prindërit e 15-vjeçares nga Fieri: Kemi kallëzuar

Prindërit e vajzës 15-vjeçare për të cilën u dyshua se është rrëmbyer nga një person tjetër, kanë dhënë versionin e tyre të ngjarjes.

Sipas prindërve të Jurgena Xhelilit, ka qenë Policia e Beratit ajo që i ka kontaktuar për vendndodhjen e vajzës, ndërsa deklarojnë se nuk e njohin personin i cili u ka rrëmbyer të bijën.

“Ne po krëkojmë çupën tonë. Ka ikur qysh dje në orën 09:00 nga shtëpia, na merr shefi i Policisë së Beratit, thotë vajzën mos e kërkoni, ndodhet në Policinë e Beratit, ju duhet të drejtoheni këtu. Unë sa erdha nga puna kam ardhur në Policinë e Fierit për të bërë kallëzim, edhe i kamë thënë shefit të Policisë së Fierit, i them më ka ikur çupa, ndodhet në Policinë e Beratit. Këta më thanë nuk ke punë këtu, vajzën e ke në Policinë e Beratit, atje duhet të bësh kallëzim. Kmi vajtur në Berat me taksi, jo me Policinë e Fierit, atje Policia e Beratit nuk na përfilli fare. Nuk na la të takojmë çupën. Na thanë nuk keni të drejtë, por unë i thashë dua çupën. Shefi i Policisë më tha se nuk ke të drejtë të marrësh çupën në shtëpi sot, çupa do të ikë tek burri më tha. Kemi ardhur prap sot në mëngjes e kemi bërë kallëzim. Po presim të marrim çupën. Ne s’po na bije njeri përgjigje. Nuk e dimë në ka ikur me dëshirë apo pa dëshirë. Ne nuk e njohim këtë person”, – deklaron babai i 15-vjeçares

Nga ana tjetër nëna e saj tha: “E ka ndihmuar dikush nga lagjja Mbrostar, e ka ndihmuar që vajza ka dalë nga banesa. Ai që ka marrë vajzën time është strehuar një natë më parë tek ato njerëzit, tek xhaxhai i tij, tek Fatmir Haxhiani. Vajza e tij e ka ndihmuar vajzën, ajo është 13 vjeçe. E ka ndihmuar vajzën që ka dalë, që kanë biseduar dhe e ka nxjerrë vajzën në takim, ku pastaj ai e ka marrë. Ata janë përgjegjës për vajzën time”. 

Më tej ajo hodhi akuza ndaj policisë, pasi sipas saj nuk i ka ndihmuar për të marrë vajzën.

B.B & A.S/ Dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet fier flasin prinderit e 15 vjecares jurgena xhelili rrembehet 15 vjecarja ne fier fier flasin prinderit e 15 vjecares jurgena xhelili rrembehet 15 vjecarja ne fier

Sondazh

Poll

Aktualitet 22 Maj 2019, 13:08

FIER- Një 15-vjeçare është zhdukur pa lënë gjurmë një ditë më parë në pranë zonës së njohur si “Ura e Mbrostarit” në Fier.Kallëzimi është bërë në polici ...

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave