LIVE UPDATES
Sport

Flamurtari “i vogël” për Vllazninë, kurbinasit kualifikimin e lenë për në Laç…

26 Janar 2022, 15:38 Nga DOSJA

TIRANE Janë zhvilluar dy ndeshjet e para çerekfinale të Kupës së 70-të të Shqipërisë. Nëse në Vlorë shkodranët arritën të siguronin fitoren ndaj Flamurtarit modest, në Rrogozhinë, takimi u mbyll në barazim, duke e lënë gjithçka të hapur për kualifikimin.

Flamurtari-Vllaznia 1-2

Kuqeblutë e Vllaznisë arritën një fitore, e cila e bën më të lehtë kualifikimin e shkodranëve për në gjysmëfinalet e Kupës. Pavarësisht vlerave historike, rezultati në fushë tregoi edhe diferencat që ekzistojnë midis dy skuadrave, jo vetëm për kategoritë ku luajnë, por edhe në përbërjet cilësore të skuadrave.

Musteganagiç ishte heroi i shkodranëve, i cili shënoi të dy golat e Vllaznisë. Pas golit në minutën e 26-të, ai realizoi edhe në minutën e 60-të. Pas rezultatit 2-0, shkodranët e ulën nervin e lojës, nga ku Flamurtari e ngushtoi epërsinë me anë të Oliveiras në minutën e 75-të, por pa mundur të bënte më tepër.

Egnatia-Laçi 1-1

Rrogozhinasit dhe kurbinasit u ndanë në paqe, pas një 90-minutëshi interersant dhe të luftuar, duke rënë dakort që çështjen e kualifikimit ta lenë pas dy javësh për në Laç. Kurbinasit e nisën më mirë takimin, duke krijuar përshtypjen se fitorja ishte diçka e lehtë.

Kjo u përforcua më tepër, pasi Shehu në minutën 17-të u tregua i saktë nga pika e penalties, duke shënuar edhe golin e epërsisë për skuadrën e Laçin. Por shpejt, gjithçka u ballancua, pasi Magani në minutën e 22-të, në një rrëmujë te porta e Sherrit, realizoi duke barazuar shifrat në 1-1. Në vijim, megjithë përpjekjet ku kurbinasit ishin më kërkues, rezultati nuk ndryshoi.

Interesant ky përfundim për skuadrën e Laçit, e cila për çudi, në turet e tjerë të Kupës, ka barazuar 1-1 me Butrintin e Sarandës, po 1-1 me Tomorin e Beratit dhe tani nuk shkojnë më tej sesa po 1-1 me Egnatian në Rrogozhinë. Gjithsesi, çështja e kualifikimit do të zgjidhet pas dy javësh në përballjen e Laçit.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport flamurtari i vlorës ish-portieri i skuadres se lacit kupës së 70-të të shqipërisë kuqeblute e vllaznise vllaznia e mbylli kampionatin në vendin e dytë flamurtari i vlorës ish-portieri i skuadres se lacit kupës së 70-të të shqipërisë kuqeblute e vllaznise vllaznia e mbylli kampionatin në vendin e dytë

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave