LIVE UPDATES
Aktualitet

Fevziu: Dhjetëra politikanë nga PS e PD s’do i fusja kurrë në studio!

18 Tetor 2021, 13:37 Nga DOSJA
Fevziu: Dhjetëra politikanë nga PS e PD s’do i fusja kurrë

TIRANË– Gazetari Blendi Fevziu është shprehur se shumë politikanë, qoftë të maxhoranës apo të Opozitës nuk i fton në studio dhe mundohet që t’i shmangë pasi nuk kanë rrjedhë logjike dhe nuk diskuton dot me ta.

I ftuar në emisionin “Pikat mbi i” në “News 24”, Fevziu, pa përmendur emra, tha se mund të jenë dhjetëra politikanë nga PS që nuk do t’i fuste kurrë në studio vetë, madje as kur t’ia çojë vetë partia. E njëjta gjë sipas Fevziut vlen dhe për kampin e PD-së.

“I vetmi person që ne e sjellim dhe e stërsjellim zvarrë nëpër studio është Dashamir Shehi. Të gjithë politikanët e tjerë po i shmangim nga studio sepse janë recitues të mërzitshëm. Nuk ka më lidhje mes politikës dhe publikut. Sot një politikan si e bën karrierën? Mjafton ta mbajë mirë me kryetarin e partisë. Dalja e Berishës është një komunikim i parë me zgjedhësit. Tek Rama ka ndodhur më shumë, sepse pasi ai mori PS në 2005 kontestohej nga baza, sepse baza ishte shumë e lidhur me Nanon. Edhe sot Nano është lider karizmatik në PS. Rama thotë që nga 2005 deri në 2009 ka bërë 3 ture dhe njerëzit i thoshin se e njohin Nanon si kryetar partie. Unë po ju them çfarë nuk funksionon. Nuk funksionon komunikimi me publikun. Kjo vlen edhe për PS. Unë ju garantoj, se nuk dua të përmend emra për etikë, mund të jenë dhjetëra politikanë nga PS që nuk do t’i fusja kurrë në studio vetë. Edhe kur i sjell partia tani nuk i marr më me sjellje partie. Ju garantoj që ka po kaq nga PD që nuk i fut dot në studio se nuk mbajnë përgjegjësi. Me këta persona nuk debaton dot, fillojnë recitojnë dhe nuk kanë rrjedhë logjikë. Kjo nuk të ndodh me politikanët që janë bërë vetë. Çdo njeri shkon vetë për ta marrë votën. Çfarë ndodhë? Sot ai mund të bëjë idiotin, më fal për shprehjen, dhe nuk çan kokë përsa kohë kryetari i partisë i thotë që dole mirë. Ndërkohë nuk mund ta bënte idiotin kur shkonte për të marrë votën në publik, se ai publik atje nuk është budalla,”- tha Blendi Fevziu.

(F.m/Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Kryesore Politike blendi fezviu blendi fezviu

Sondazh

Poll

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri

Rama jep LAJMIN: Do i pyesim shqiptarët, mbase e duan kanabisin edhe për përdorimin personal

Harta e gjyqësorit, Rama:Është ajo dhe nuk ndryshon. E dini se me qeverinë time s'zgjidhen me bojkot

A do të ketë një paketë të dytë të rezistencës sociale? Rama: Qëllimi është mos të rrisim dritat

2% për NATO-n, Rama: Ne ku të marrim, do investojmë aq sa kemi...

Pasurinë me bashkëshortin e ka të përbashkët? Xhaçka 'mbron' resortin e të shoqit

Largimi i 220 mijë shqiptarëve,Rama kalon fajin tek "Saliu":Hija e një të vdekuri torolis Shqipërinë

Burri i Xhaçkës, investitor strategjik, Rama e justifikon: Në këtë vend dalim të gjithë të afërm

Gjuha e ashpër me Bullgarinë, Rama: Më dëgjuan me respekt...

Burrin e ka investitor strategjik, PD do t'i heqë mandatin/ Rama del me Xhaçkën:S'shoh asnjë problem

Rama tregon rolin e Macron: Ai ka ndjekur 48 orë rresht, pa pushim, diskutimet

Rama: Porti i ri i Durrësit do ketë një bazë ushtarake të NATO-s, vlerë strategjike për Shqipërinë

Samiti i NATO-s, Rama: Fola për Serbinë dhe Kosovën

Çelja e negociatave, Berisha: Nëse ndodh, do ishte frymëzimi i madh për protestën e PD

Legalizimi i kanabisit mjekësor, Berisha kundër: Krim, krim dhe vetëm krim!