Bota

Familja Kennedy vazhdon ‘mallkimin’, zhduket në det mbesa bashkë me të birin, po udhëtonin në kanoe

Ka qenë bashkëshorti i Maeve, David mckean, i cili në një postim në Facebook ka bërë me dije se e ka të qartë se e shoqja me të birin, kanë vdekur.
Featured image of article: Familja Kennedy vazhdon ‘mallkimin’, zhduket në det mbesa bashkë me të birin, po udhëtonin në kanoe Familja Kennedy

SHBA– Familja Kennedy është tronditur sërish nga një ngjarje e rëndë pasi mbesa e Robert Kennedy është zhdukur së bashkë me djalin e saj të vogël 8-vjeçar. Maeve Kennedy Mckean dhe i biri, Gideon janë zhdukur në det ndërsa udhëtonin me një kanoe në gjirin Chesapeake. Ka qenë bashkëshorti i Maeve, David Mckean, i cili në një postim në Facebook ka bërë me dije se e ka të qartë se e shoqja me të birin, kanë vdekur.

Rojet bregdetare kanë kërkuar dhe operacioneve të kërkimit iu janë bashkuar dhe policia e Maryland dhe helikopterët e saj. Nënë e bir janë zhdukur që mbrëmjen e të enjtes.

Maeve Kennedy mckean është vajza e ish-zv / guvernatorit të Maryland, Kathleen Kennedy Toënsend, e bija e Robert F. Kennedy dhe Ethel Kennedy. Ajo është e martuar me David mckean, një avokat i të drejtave civile në Washington D.C., dhe është nëna e katër fëmijëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E zhdukura punon në Universitetin Georgetoën në Washington.

Familja Kennedy është një nga familjes që kanë pasur humbjet më të mëdha ndër vite. Gjithçka ka nisur me atentatin ndaj John F. Kennedy në 1963 dhe Robert F. Kennedy në 1968. Këto ngjarje u pasuan me vdekjen e parakohshme të shuëm anëtarëve të tjerë të kësaj familjeje. Madje ekziston një shprehje që quhet ‘mallkimi i Kennedy’.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment