LIVE UPDATES
Aktualitet

EMRAT/ KPK publikon listën me 48 prokurorë e gjyqtarë që do kalojnë në Vetting, kryesohet nga Dritan Gina

13 Nëntor 2019, 18:28 Nga DOSJA
EMRAT/ KPK publikon listën me 48 prokurorë e gjyqtarë që do

TIRANË- Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka bërë sot publike listën me 48 gjyqtarët dhe prokuororët që do i nënshtrohen procesit të Vetting-ut.

Sipas njoftimit bëhet me dije se shorti është hedhur dje në KPK dhe lista kryesohet nga Dritan Gina, prokuror i cili ka pasur një përplasje me Arta Markun.

Siç shihet dhe nga lista, gjyqtarët dhe prokurorët që do të kalojnë në sitën e Vetting-ut janë punonjës të gjykatave të faktit në të gjithë vendin.

NJOFTIMI I PLOTË

Në zbatim të ligjit nr. 84/2016 “Për rivlerësimin kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë”, të pikës 8 të nenit 3 të rregullores “Për procedurat e zhvillimit të shortit në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit”, pas miratimit të listës me vendim nr. 59 të datës 07.11.2019 të Komisionit, më 12 nëntor 2019 janë shortuar dhe kanë filluar procedurat e rivlerësimit për subjektet e rivlerësimit, si më poshtë:

Dritan Gina Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë
Bledar Maksuti Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë
Agron Gjana Prokuroria e e Rrethit Gjyqësor Durrës
Bledar Bejko Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Durrës
Drini Pali Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Durrës
Rabiana Halili (Shehu) Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Durrës
Saimir Smaka Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Vlorë
Dritan Marku Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Vlorë
Natasha Shallapi (Prifti) Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Lushnjë
Artan Hazbi Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Lushnjë
Binas Nina Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Elbasan
Elmira Tafani (Çabej) Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Elbasan
Alfred Shehu Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Elbasan
Sali Hasa Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Sarandë
Lorenc Mërkuri Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Sarandë
Julian Çafka Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër
Spartak Çoçoli Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër
Tasim Puci Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Berat
Silvana Pani Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Përmet
Bujar Memia Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Krujë
Ketra Bajrami Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë

Nevrie Duka (Halo) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë
Enkeleda Doda Gjykata e Rrethit Gjyqësor Sarandë
Arben Dosti Gjykata e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër
Mirela Iliopulli (Kore) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër
Pëllumb Vehbi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër
Kostika Çobanaqi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat
Matilda Llangozi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat
Durim Hasa Gjykata e Rrethit Gjyqësor Berat
Saemira Hila Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lushnjë
Ali Koleci Gjykata e Rrethit Gjyësor Mat
Rexhep Karaj Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat
Enkeleda Qorri (Kapidani) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan
Tomorr Kullolli Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan
Bujar Musta Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan
Atalanta Zeqiraj Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë
Albert Spiro Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë
Igerta Hysi (Bengu) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier
Rezarta Balliu (Vigani) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë
Niko Rapi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë
Ahmet Metaliaj Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë
Marinela Osmani (Nuni) Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë
Besjana Garxenaj Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës
Dhurata Bilo Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës
Petraq Dhimitri (Koço) Gjykata e Apelit Durrës
Elidon Papazisi Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Gjirokastër
Ken Dhima Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Vlorë
Arbena Ahmeti Gjykata Administrative e Shkallës së Parë Tiranë

(A.B. Dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet dritan gina vettingu i gjyqtareve vettingu i prokuroreve dritan gina vettingu i gjyqtareve vettingu i prokuroreve

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni