LIVE UPDATES
Art&Argëtim

E PLOTË-ME VIDEO: Kënga që trazoi estradën shqiptare! Si lindi sherri mes Meriton Mjekiqit dhe grupit OTR, kunjat e Don Xhon

14 Mars 2021, 14:49 Nga DOSJA
E PLOTË-ME VIDEO: Kënga që trazoi estradën shqiptare! Si

TIRANË– Kënga e Dulla, një prej antarëve të grupit OTR ka nxitur përplasje të forta në distancë mes reperave nga Kosova dhe Shqipëria. Të gjitha palët janë përfshirë duke i mbushur plot reagimet në rrjetet sociale me fyerje dhe ofendime. Mes Dullës dhe moderatorit e menaxherit Meriton Mjekiqi, ka hyrë edhe reperi Noizy me shokun e tij të grupit Varrosi. Ndërsa reperi nga Drenica, Don Xhoni ka ndërhyrë për të mbajtur anën e Mjekiqit, pasi edhe vetë ishte pjesë e “dissit”.

“Don L**hi, Don P***i, nuk njoh don tjetër shoki veçse Don Vidin/ unë e di që e meriton me ta ** fytyrën Meriton,”-thuhet në tekstin e këngës.

 

 

A post shared by HIP HOP OFFICIAL (@hipphopp_shqip)

Ndërsa Noizy ka publikuar postimet e Don Xhonit të vogël që dëgjonte Noizyn para 8-9 vitesh si fëmijë.

“Kalo nga grupi jonë se ki me u bo gay. Hajde te idhulli jot, nuk të nguci të premtoj” – shprehet Rigelsi teksa e përmbyllë me mesazhin “Boll jena përça” të këngës që postonte dikur Don Xhoni në profilin e tij.

 

 

A post shared by HIP HOP OFFICIAL (@hipphopp_shqip)

Ndërkohë, nuk ka munguar as përgjigja e Don Xhonit. Ai ka shprehur respekt e “dashuri” për të gjithë reperët e vjetër duke thënë që i ka dëgjuar të gjithë sepse është vetëm 20 vjeç dhe nuk ka pasur artistë të tjerë në treg, por nuk lë pa përmendur dhe nxjerrë me foto se vetë Noizy i kishte bërë like dhe “follow” në rrjete sociale.

“Dashni për të gjithë reperat e vjetër. Por artist që ma ka bërë like vetë nuk kam faj,”-shprehet Don Xhoni në Instagram. Ndërsa Mjekiqi ndan video të Varrosit duke reperuar, teksa shton me ironi se mezi pret që ta ftojë në emisionin e tij.

 

 

A post shared by HIP HOP OFFICIAL (@hipphopp_shqip)

Mirëpo në mes të gjithë këtij sherri ka edhe “lajme të mira”. Noizy dhe Stresi janë bërë bashkë. Stresi duket se ka mbajtur anën e rivalit të tij të përjetshëm duke i dërguar një mesazh live nga Instagrami.

“I them Rigels Rajkut hiç mos ta nin jemi një, kur të vij fundi ne do të jemi gjithë bashkë. Mbaje mend ça kemi fol në Drejtori të Policisë,”-thotë reperi ndërsa i bën thirrje fansave që ta regjistrojnë.

 

 

 

A post shared by HIP HOP OFFICIAL (@hipphopp_shqip)

Mbetet për t’u parë se ç’do të ndodhë…

(k.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

showbiz showbiz don xhoni dulla sherri otr-meriton mjekiqi stresi don xhoni dulla sherri otr-meriton mjekiqi stresi

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra