LIVE UPDATES
Aktualitet

VD-E grushtoi për licencën, kryebashkiaku: Bonajn ishte i dehur, krijoi monopol

21 Tetor 2021, 10:58 Nga DOSJA
VD-E grushtoi për licencën, kryebashkiaku: Bonajn ishte i dehur,

VLORË– Pëllumb Binaj, kryebashkiaku i Selenicës ka treguar se biznesmeni Pellat Bonaj ishte në gjendje të dehur në momentin që e ka dhunuar. Në një deklaratë për mediat, pas përplasjes fiizke mes tyre që çoi në arrestimin e Bonajt, kryebashkiaku thotë se e gjitha ishte një ngatërresë. Ai tregon se Bonaj kishte krijuar ‘monopol’ për linjën e transportit dhe nuk lejonte që të kishin dhe personat e fshatrave të tjera, duke sjellë probleme.

“Po është e vërtetë, ai njoftim që k dalë sot përmes Policisë së Vlorës. Në bazë të një denoncimi që kam bërë si titular për ëtë incident që nuk duhet të kishte ndodhur. Ne jemi si një familj e e madhe në Bashki dhe kemi lidhje me njëri-tjetrin. Nuk duhet të kishte ndodhur dhe për shkak të funskioneve që ushtrojme në shërbim të njerezve. Nuk duhet të kishte ndodhur. Personat që më kërkuan takim nuk kishin lidhje me incidentin, por gjatë sqarimit me ta erdhi pronari i shoferëve i cili gpa pranuar kërkesën për tu ulur dhe për të fjalosur, goditi direkt, shau, kërcënoi, gjithcka që mund të bëjë një njeri që në kushtet konkrete e konsideroj të dehur e të pirë, pasi një njeri normal nuk i bën këto gjëra. Zona jonë shquhet për burra të mirë. Funksionojnë dy licensa që nuk kanë lidhje me firmën time. Pellati e ka marrë nga Vlora. Si shoqëri ka bllokuar 3 orare të mëngjesit në favor të aktivitetit të tij. Pellati është aktivist dhe në bujqësi, unë kam folur me superlativa me të, por për këtë problem i thashë Perlat nga tre orare që ke, lejo një orar për djalin nga Sevasteri sepse ka license që nga viti 2017. E ka marrë nga ish-kryetari që atëherë, kështu funksionojnë tek ne, të gjithë burrat e fshatrave kanë linjat e furgonave të tyre. I vetmi që s’kishte është Sevasteri. Kjo e drejtë për të transportuar nuk e jep Bashkia, por DAR sepse ata çonin mësuesit në banesat e tyre dhe në shkollë e kshu. Mësuesit marrin lekët në llogari dhe e zgjedhin vetë shërbimin. Ky tani e shfryu te ne, më kërkoi të hiqja licensën e 2017-s të djalit tjetër, në metodë të punës të tij ai do që në sektorët e tij të jetë i pacenueshëm, por nuk mund të krijojë monopol për linjat sepse ka ulur shërbimin dhe i ka ikur klientela fare. kishte pirë, të gjithë pinë. Nuk ka lab që nuk pi por nuk bëhet kështu kjo gjë. Pse unë do mabj përgjegjësi për klientelën? Nejse s’ka rëndësi, në kulturën tonë duhet të funksionojnë mekanizmat dhe jo individi,”- tha Binaj.

LAJM KRYESOR: Dhunohet kryebashkiaku Binaj, arrestohet biznesmeni, sherri nisi për licencën

(f.m/Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet dhunohet kryebashkiaku i selenices dhunohet pellumb binaj pellat bonaj pellumb binaj dhunohet kryebashkiaku i selenices dhunohet pellumb binaj pellat bonaj pellumb binaj

Sondazh

Poll

Aktualitet 21 Tetor 2021, 11:48

ME VIDEO/ Ulet niveli i Liqenit të Fierzës

KUKËS– Thatësira ka ulur nivelin e Liqenit të Fierzës. Dosja.al ka siguruar video ekskluzive nga Liqeni i Fierzës. Mungesa e reshjeve të shiut dhe te...

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra