LIVE UPDATES
Politike

Dy kompanitë e tjera nuk paraqitën ofertë, vëllai i Fiqiri Ismailit fiton tenderin për ujësjellësin e Lazaratit

17 Qershor 2020, 21:15 Nga DOSJA

Hë mo, si po e shtyni? Si po ju ecin punët? Keni marrë rrogën këto tre muaj? Jeni akoma në punë? Vështirë është bërë apo jo? Për ne si popull se për politikanët dhe për familjarët e tyre duket se gjërat po ecin vaj. Dhe jo vetëm për ata që janë në pushtet por edhe për opozitën. Në fakt, të shumtë janë njërëzit që mendojnë se Lulzim Basha është i blerë nga Rilindja. Gjithmonë e më tepër këto zëra janë në rritje.

Nëse deri dje dikush mund të mendonte se ishin vetëm hamendësime, tashmë ekskluzivisht nga JOQ Albania faktohet bashkëpunimi ndërmjet Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike. Bëhet fjalë për bashkinë Gjirokastër e cila drejtohet nga Partia Socialiste, përkatësisht nga Flamur Golemi.

Kjo bashki ka organizuar një tender me objekt “Ujësjellësi Lazarat”. Fituesi është shpallur bashkimi i operatorëve “B93 II” SHPK & “ALBA KONSTRUKSION” SHPK & “METEO” SHPK me vlerë të ofruar 268.062.886,56 lekë të reja me TVSH apo rreth 2,1 milionë euro.

Nga këto tre kompani, syri të kap menjëherë firmën “ALBA KONSTRUKSION” SHPK e cila rezulton se është në pronësi të Xhavit Ismailit. Ju thotë gjë ky emër? Jo? Ndoshta mbiemri? Me siguri mbiemri. Ky zotëri është në fakt vëllai i Fiqiri Ismailit, ish kryetarit demokrat të Bashkisë Vorë i cili qëndroi në atë detyrë për plot 16 vjet. E ku ka më bukur sesa kur një kryetar socialist bashkie i jep miliona euro tender vëllait të një ish kryetari bashkie demokrat?

Ndërsa dy kompanitë e tjera, “B93 II” SHPK dhe “METEO” SHPK janë në pronësi përkatësisht të Ardit Liçajt dhe Eral Myftaraj. Procedura e tenderit siç ndodh rëndom në këto raste, duket kryekëput e manipuluar pasi fituesi duket se është paracaktuar. Kjo për vetë faktin se në tender kanë marrë pjesë tre kompani apo bashkime kompanish, por vetëm fituesi ka ofruar ofertë ekonomike, ndërsa dy konkurrentët e tjerë nuk kanë ofruar asnjë vlerë. Sigurisht pas shpalljes së fituesit nuk ka patur asnjë ankesë.

Kjo është prova më e qartë se Partia Socialiste dhe Partia Demokratike bashkëpunojnë së bashku për të mirën e njëra tjetrës. Hajde gëzuar!

Marrë nga JOQ Albania

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike fiqiri ismaili flamur golemi tenderi per ujesjellesin fiqiri ismaili flamur golemi tenderi per ujesjellesin

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE