LIVE UPDATES
Sport

Dukej sikur gjërat “shkonin vaj” mes tyre, por Xhaka paska “kunja” për Shaqirin për shiritin e kapite

6 Shtator 2019, 11:59 Nga DOSJA
Dukej sikur gjërat “shkonin vaj” mes tyre, por Xhaka paska

Mbrëmjen e djeshme kombëtarja zvicerane nuk shkoi më shumë se sa një barazim 1-1 ndaj irlandezëve, në shtëpinë e këtyre të fundit. Në përfundim të ndeshjes kapiteni helvet, Granit Xhaka nuk u shpëtoi edhe pyetjeve provokuese nga gazetarët mbi çështjen e shiritit të kapitenit. Mediat sportive zvicerane raportojnë se Xherdan Shaqiri ka refuzuar grumullimin me skuadrën pasi dëshiron të jetë ai kapiteni i ekipit, e jo Xhaka siç është aktualisht.

E në lidhje me këtë pyetje Xhaka u shpreh: Shaqirin e kam takuar për herë të fundit në ndeshjen që Arsenali luajti kundër Liverpool-it. Problem shiriti i kapitenit? Nëse vërtetë është problem shiriti i kapitenit ne mund të ulemi në tryezë dhe të bisedojmë. Jemi aq të rritur për të diskutuar së bashku. Nëse nuk vjen vetëm për shkak të shiritit ja jap unë dhe është ai kapiteni. Nuk kam asnjë problem në lidhje me këtë. Nuk ka rëndësi për mua nëse jam unë kapiteni, apo jo. Unë do të jap më të mirën për skuadrën si me shirit, si pa shirit, – tha mesfushori me origjinë nga Kosova.

Kujtojmë se Shaqiri dhe Xhaka kanë pasur marrëdhënie shumë të mira me njëri-tjetrin dhe nuk linin vend për dyshim se situata mes tyre nuk ishte edhe aq mirë. Kjo madje u duk edhe në ndeshjen e botërorit “Rusi 2018”, kur Zvicra mposhte Serbinë me përmbysje falë golave të dy shqiptarëve dhe se ato festuan si të “çmendur” krah njëri-tjetrit. Madje vlen të theksohet se justifikimi i Shaqirit për mosgrumbullimin me ekipin kombëtar është se po stërvitet maksimalisht me Liverpool, për të zënë një vend në skuadrën e Klopp, e jo siç raportojnë mediat zvicerane.

Në 3 ndeshjet e fundit Zvicra ka marrë 2 barazime dhe 1 fitore, duke mos e pasur të sigurtë kualifikimin për në europian.

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

sport sport granit xhaka kapiteni i zvicres kombetarja e zvicres xhaka kunja per shaqirin xherdan shaqiri granit xhaka kapiteni i zvicres kombetarja e zvicres xhaka kunja per shaqirin xherdan shaqiri

Sondazh

Poll

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra

Berisha: Rama firmos kontratat korruptive! Rrugën Korçë-Kolonjë e mori në dorë një ish-deputet i PS