LIVE UPDATES
Aktualitet

“Duhet të ishin dy shoferë”/ Eksperti bullgar: Policia të mos fshihet shkurreve

23 Nëntor 2021, 09:28 Nga DOSJA
“Duhet të ishin dy shoferë”/ Eksperti bullgar: Policia

BULLGARI – Kryetari i Sindikatës së Mësimdhënies së Automjeteve Jonko Ivanov ngriti zërin pas aksidentit të tmerrshëm në Bullgari ku një autobus maqedonas shpërtheu në flakë pas përplasjes me bordurën anësore dhe shpërtheu në flakë duke i marrë jetën 46 personave. Në kanalin “ON AIR”, Jonkov këmbënguli se duhej të kishte të paktën dy shoferë në autobus në mënyrë që të drejtohej sa më mirë. Ai kërkoi llogari nga Policia dhe shteti për neglizhencën e treguar ndaj sigurisë rrugore.

Është autostradë me shpejtësi 120 km/h maksimale. Ku janë 3 autobusët e tjerë, a nuk udhëtojnë dhe kalojnë bashkë kufirin? është ose rruga, autobusi, ose shoferi, njëra nga këto kombinime ka shkaktuar tragjedinë. Duhet të kishte dy shoferë në autbous për të hyrë në Bullgari. A është verifikuar koha që kanë pushuar? Ai (shoferi) ka hyrë në Bullgari në orën 10:00 dhe udhëton përshkon një rrugë tëgjatë, ndalon për një orë për të pushuar. Dhe të gjithë njerëzit zbritën poshtë, që do të thotë se askush nuk ka fjetur në këtë kohë. Në vend që policia të fshihet në shkurre, ata mund të ishin gjatë mbrëmjes në vendngjarje, ku ka rrezik të madh. Njerëzit po vdesin nga pakujdesia e politikanëve për ccështjen e sigurisë rrugore.  Ata nuk kërkojnë ndihmë nga ekspertët, ata kanë përgjegjësi. Ku është ‘Administrata e Automobilëve’ për të kryer kontrollin në kufi. Duhet të krijohet një komision i përbashkët dhe hetimi nuk të zgjasë shumë përderisa janë prekur të dyja vendet”, u shpreh eksperti i sigurisë rrugore Jonko Ivanov.

LAJMI KRYESOR: TRAGJEDI në Bullgari/ Digjet autobusi, humbin jetën 46 turistë, shumica shqiptarë

(d.v/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet bullgari digjet autobusi maqedonas tragjedi ne bullgari bullgari digjet autobusi maqedonas tragjedi ne bullgari

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë