LIVE UPDATES
Aktualitet

“Duan të na shkatërrojnë, po modifikojnë ADN-në e njeriut”/ Mjeku italian bën deklaratën e fortë: Mos bëni tamponin

12 Shtator 2020, 06:05 Nga DOSJA
“Duan të na shkatërrojnë, po modifikojnë ADN-në e

ITALI- Mjeku italian Roberto Petrela ka tronditur opinionin publik, pasi ka deklaruar se tamponi nuk është steril dhe fut mikrobe të tjera në trupin tonë. Në emisionin “Shqipëria Live” në Top Channel ai ngriti edhe një pikëpyetje për faktin pse tamponi merret në fund të faringut, ndërkohë që virusi gjendet edhe në pështymë.

“Pse nuk marrin pështymën me tampon por duhet të shkojnë deri në fund të faringut. Nëse virusi është në fund, pse na bëjnë të mbajmë maskë? Ska kuptim. Asnjë tampon nuk merr dot virusin se janë viruse shumë të vegjël të padëmshëm. Janë mbetje qelizore që janë pjesë e mikrobiotikës sonë”, deklaroi ndër të tjera mjeku.

Petrela theksoi më tej se me anë të tamponit por marrin hartën gjenetike, pasi në këtë mënyrë mund të modifikojnë edhe ADN-në.

“Tamponi duhet të përdoret si mënyrë kërkimi, jo si diagnozë. Nuk duan t’ja dinë nëse ne, ju kemi Covid-19 apo jo. Duan hartën gjenetike, sepse ka armë bakterologjike selektive në bazë të sekuencave gjenetike. Nëse i hartoj të gjithë njerëzit, mund të bëj armë bakterologjike që godasin vetëm një pjesë e jo një tjetër.”, shprehet ai.

Reagimi i plotë:

Dua ta bëj këtë intervistë sidomos për të dhënë informacion të saktë për të gjithë shqiptarët. Ju lutem ta regjistroni menjëherë para se tua censurojnë sepse këtej në anën tjetër të botës cdo intervistë e imja që tregon të vërtetën përfundon e hequr. Dhe më vjen shumë keq sepse ata duhet të mbyllin “Rain” dhe “Mediaset” sepse japin vetëm gënjeshtra dhe panik. Kjo e përkeqëson sistemin tonë endokrinologjik dhe muskulor e deri në nivelin e sistemit nervor e të qelizave.

Pse nuk duhet bërë tamponi? Tamponi duhet të përdoret si mënyrë kërkimi, jo si diagnozë. Nuk duan t’ja dinë nëse ne, ju kemi Covid-19 apo jo.Duan hartën gjenetike, sepse ka armë bakterologjike selektive në bazë të sekuencave gjenetike. Nëse i hartoj të gjithë njerëzit, mund të bëj armë bakterologjike që godasin vetëm një pjesë e jo një tjetër.

Për më tepër nëse shoh vaksinat që bëhen, që janë bërë e do vazhdojnë të bëhen, ato përmbajnë përzierje të ADN-së që modifikojnë ADN-në e njeriut.
Kështu ata mund t’i përcaktojnë shënjetrat duke i përzgjedhur sipas markës së ADN-së, që më pas bëhen shënjestër për atë armë bakterologjike.

Në Itali, presidenti jo i këshillit, por i çkëshillimit ka dhënë leje për të marrë të dhënat tona gjenetike. Kjo do të thotë që do të na mbajnë nën kontroll gjithandej me cdo gjë.

Duan të na shkatërrojnë. Tamponi që bëhet të paktën në Itali nuk është i autorizuar. Marrja e tamponit është praktikë invazive traumatike.  S’mund ta bëjë cdo infermier. Duhet ta bëjë një specialist dhe për më tepër duhet të jetë otorinolaringolog.
Pse marrja e tamponit duhet bërë në një pikë të caktuar, në brendësi ta faringut, e të bashkimit me kanalin e hundës, jo sic bëjnë ata që e rrotullojnë nga të duan. Tamponi kështu sic bëhet prish membranat. Tamponi është plot me miliona baktere. Nuk është steril. Duke traumatizuar mukozën dërgojmë baktere të tjera nëpërmjet fytit.
Pastaj vetë tamponi krijion infeksion se përmban baktere.

Nuk duhet tamponi se dhe kur je mbartës nuk sëmuresh. Pse nuk marrin pështymën me tampon por duhet të shkojnë deri në fund të faringut. Nëse virusi është në fund, pse na bëjnë të mbajmë maskë? S’ka kuptim. Asnjë tampon nuk merr dot virusin se janë viruse shumë të vegjël të padëmshëm. Janë mbetje qelizore që janë pjesë e mikrobiotikës sonë.

J.V/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet koronavirusi ne shqiperi robert petrela koronavirusi ne shqiperi robert petrela

Sondazh

Poll
Aktualitet 11 Shtator 2020, 21:11

TIRANË– “Vjedhjet e tij do të jenë shqetësim i Komisariateve të Tiranës. Në rastin më të mirë, ai do të mbetet një hajdut, nëse fati do ta shpëtojë nga kri...

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN