Aktualitet

“Do të të shkatërroj”, përndiqte dhe kërcënonte ish-të dashurin ambasador Ettore Sequi, autorja e Rai përfundon e ‘izoluar’

Ajo është nën masën arrest shtëpie për përndjekje dhe kërcënime.
Featured image of article: “Do të të shkatërroj”, përndiqte dhe kërcënonte ish-të dashurin ambasador Ettore Sequi, autorja e Rai përfundon e ‘izoluar’ Francesco Sequi dhe Valentina Pizzale

ITALI– Autorja dhe skenaristja e Rai TV, Valentina Pizzale ndodhet tashmë nën masën “arrest shtëpie” e izoluar krejtësisht nga bota e jashtme dhe e rrjeteve sociale pasi akuzohet për përndjekje dhe kërcënim ndaj ish-të dashurit të saj, ambasadorit Ettore Francesco Sequi, 63 vjeç.

Mediat italiane shkruajnë se Pizzale, 41 vjeçe, i dërgonte mesazhe kërcënuese Sequi-së dhe e përndiqte atë në çdo lloj rrjeti social, pasi ky i fundit e kishte lënë. Dyshja kishin patur një marrëdhënie intime të shkurtër në vitin 2017, gjë e cila nuk kishte funsionuar dhe ambasadori ishte larguar nga skearistja.

Kjo e fundit nuk e pranonte që lidhja e tyre të merrte fund dhe mundohej ta mbante 63-vjeçarin pranë vetes me kërcënime.

Në disa prej mesazheve lexohet edhe teksti: Do të të shkatërroj!

Sequi, sapo u kthye në Itali nënshkroi një ankesë në lidhje me sjelljen persekutuese të Pizzale, gjë  që e ksihte bërë edhe më parë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Prokuroria nisi hetimet dhe Pizzale doli para gjykatësit të seancës paraprake.

Prokuroret Maria Monteleone dhe Daniela Cento kërkuan arrest shtëpie për Valentina Pizzalen, gjë  ecila u pranua nga Gjykata. Skenaristja e Rai Tv, luan gjithashtu rolin e ‘fallxhores’, në lojrat me letra, si ato Kelte, Flamane, Norvegjeze, në një faqe në Facebook ku është edhe administratore.

Ambasadori Ettore Francesco Sequi ka shërbyer edhe në Shqipëri si Ambasador i BE-së.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment