LIVE UPDATES
Aktualitet

DETAJET/ Faqet online që u ‘goditën’ për evazion fiskal, EMRAT e të arrestuarve

11 Prill 2022, 12:22 Nga DOSJA
DETAJET/ Faqet online që u ‘goditën’ për evazion

TIRANË– Emrat e të arrestuarve lidhur me operacionin e koduar “Faqet Online”, ku në pranga janë vënë 15 persona, 9 prej të cilave gra janw bwrw tw ditur.  Mësohet se është vendosur masa e sigurisë“Arrest me burg” e lëshua nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tirane për shtetasit: Erisa Ismail, Klodian Vladi, Erjol Kaftiran, Jovan Qemeri, Pranvera Rrapushi, Estenela Kola, Erta Xhetani, Elona Rexhepi, Arlinda Dalipaj, Gentjan Lleshaj, Jonida Kromidh, Sara Rizaj, Shkëlqim Pelinku. Behar Bici, Rezarta Gjik.

Mësohet se policia ka shpallur në kërkim edhe 6 persona të tjerë, të cilët akuzohen për veprat penale “Kontrabanda me mallra të tjera”, “Fshehja e të ardhurave”, “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”, dhe “Shkelja e të drejtave të pronësisë industriale”.

1. A. H administrator i dy faqeve Online London Fashion dhe Bo Boo Fashion
2. Erisa Ismaili, administratore tek subjekti Pure Parfume
3. Klodian Vladi, administrator i subjektit Klodi Store
4. Erjol Kaftirani, administrator i faqes King Bro Style
5. Jovan Qemeri, administrator i faqes Bli Veshje
6. A. S administrator i faqes online Jaguar kids
7. Pranvera Rrapushi, administratore e faqes Gral
8. Estenela Kola, administratore e faqes Fansi Shop
9. Erta Xhetani¸ adminsitratore e faqes EMY SHOP
10. Elona Rexhepi, administratore e faqes Luxmoda
11. M. B administrator i faqes online Zero Absolute
12. Elona Rexhepi, administratore e faqes Garderoba ime
13. Gentjan Lleshaj, administrator i faqes Outlet Shoes
14. I. D administrator i faqes Tutto casa.al
15. M. G administratore e faqes HM Original Fashion
16. Jonida Kromidha, administratore e dy faqeve online Chic&Posh Uk dhe Lulita.Uk
17. Sara Rizaj, administratore e faqes online Dars.Al
18. Shkëlqim Pelinku, administrator i faqes Pelinku Store dhe subjekt fizik Shkëlqim Pelinku
19. Behar Bici, administrator i faqes Carpet Diem
20. Rezarta Gjika, adminsitratore e faqes Divino Shoes
21. E. Ç administrator i faqes online BeCool
22. E. Z S administratore e faqes online Natura Vita Health

LAJMI KRYESOR: ‘Fast Delivery’/ Skemë kontrabande me shitjet në faqet online, 22 urdhër arreste (DETAJET)

(a.b)/dosa.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet operacioni fast delivery operacioni fast delivery

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 29 mars

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS