Aktualitet

Dalin fotot, ky është furgoni që “komandot” përdorën për të grabitur 10 mln euro në Rinas

Dosja.al ka siguruar fotot e furgonit që katër “komandot” përdorën për të grabitur 10 mln euro në Rinas.
Featured image of article: Dalin fotot, ky është furgoni që “komandot” përdorën për të grabitur 10 mln euro në Rinas Makina e përdorur për grabitjen në Rinas

TIRANË- Dosja.al ka siguruar fotot e furgonit që përdorën “komandot” për të grabitur 10 mln euro në Rinas.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Siç duket edhe nga fotot e mësipërme, furgoni shkruan sipër “Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve”. 

Mjeti  u përdor pasditen e sotme për të kryer grabitjen spektakolare në aeroportin e Rinasit, ku edhe u vodhën 10 milion euro. Autorët janë përplasur me policinë. Policia ka vrarë njërin nga grabitësit. Deri më tani ka 40 të shoqëruar, dhe 4 urdhër arreste. Njëri prej grabitësve, dyshohet se është larguar me biçikletë drejt lagjes Bathore.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment