LIVE UPDATES
Sport

Chelsea ‘provokon’ qeverinë, kërkon të luajë me dyer të mbyllura në Middlesbrough…

15 Mars 2022, 16:13 Nga DOSJA
Chelsea ‘provokon’ qeverinë, kërkon të luajë me

ANGLI – Chelsea i kërkoi Federatës Angleze që ta luajë çerekfinalen e FA Cup me dyer të mbyllura, të shtunën në Middlesbrough (D2), për shkak të “drejtësisë sportive”.

Këtë kërkesë të tyre klubi blu i Londrës e ka argumentuar, se nën sanksione për shkak të futjes në listën e zezë të Roman Abramovich, nuk mund të shesë bileta për tifozët e saj. “Ne besojmë se kjo është mënyra më e drejtë për të vazhduar në rrethanat aktuale”,- ka shkruar klubi në një deklaratë të martën.

Lëvizja është “jo vetëm jashtëzakonisht e padrejtë, por plotësisht e pabazuar”,- u përgjigj Middlesbrough. “Të gjithë të interesuarit janë të vetëdijshëm për arsyet pse Chelsea u sanksionua dhe se nuk ka të bëjë me Middlesbrough”.

Qeveria tha se po takohej çdo ditë me klubin dhe autoritetet e futbollit për të ndryshime të mëtejshme në licencën e klubit. Gjithsesi, kërkesa e bluve londinezë ka acaruar institucionet e larta britanike.

“Chelsea duket se nuk e kupton seriozitetin e situatës në të cilën ndodhet, i përket një entiteti që është sanksionuar për shkak të lidhjeve me një person (Putin) përgjegjës për akte të tmerrshme në Ukrainë,”- tha një zyrtar i lartë britanik. “Ne nuk jemi kundër që Chelsea të ketë tifozë, por nuk do të lejojmë që paratë nga shitja e biletave të shkojnë në asnjë subjekt të sanksionuar.”

Një tjetër ndërhyrje, nga i njëjti burim, citohet nga Reuters: “Chelsea duhet të shpenzojë më pak kohë, duke u shqetësuar për të pasur disa mijëra tifozë në një ndeshje dhe të fokusohet në marrjen e klubit të tyre në duart e dikujt, një që nuk ka lidhje me një luftënxitës”.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport flamur historik i chelseas dhe anglisë largimi i roman abramovich nga chelsea momenti i keq i chelseas vazhdon një lëvizje drejt chelseas në fund të sezonit flamur historik i chelseas dhe anglisë largimi i roman abramovich nga chelsea momenti i keq i chelseas vazhdon një lëvizje drejt chelseas në fund të sezonit

Sondazh

Poll

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës