LIVE UPDATES
Sport

Causio: “Jam krenar që e shoh Vlahovicin me numrin tim 7, pas Ronaldos”

18 Shkurt 2022, 10:39 Nga DOSJA
Causio: “Jam krenar që e shoh Vlahovicin me numrin tim 7, pas

ITALI – Sonte, në kuadër të javës së 26-të të Seria A, bardhezinjtë do të përballen me granadat, ndeshje e planifikuar për t’u zhvilluar në “Allianz Stadium”, duke nisur nga ora 20:45.

Në prag të këtij derbi të njohur dhe tradicional të Torinos, gazeta e njohur sportive italiane “Tuttosport”, ka zhvilluar një intervistë ekskluzive me ish-sulmuesin e krahut të Juventusit dhe të ekipit kombëtar, Franco Causio…

Mirëmëngjes Causio, numri “yt” 7 shkon nga një përsosmëri në tjetrën. Pas Ronaldos, Vlahovic.

“Saga vazhdon! (qesh) Mund të bëhet numri magjik në historinë e Juventinës (qesh). Megjithatë, unë jam i kënaqur: kështu që pas FC7 dhe CR7, tani është DV7 “.

Si ju pëlqen djali?

“Vlahovic? Mbresëlënës. Isha i mahnitur nga karakteri i tij. Nëse nuk e ke shumë të fortë, nuk shënon 19 gola në Firence, duke e ditur që më pas do të shkosh te Juventusi. Thjesht i them të mos zemërohet kaq hapur, kur gabon dhe të luajë më shumë për skuadrën, pasi në krahasim me Fiorentinën, Juventusi ka sulmues me të cilët mund të bashkëpunojë më shumë. Por ai ka kohë për t’u përmirësuar, në fund të fundit, ka luajtur vetëm tre ndeshje dhe ka një mësues si Allegri, që me siguri do ta përmirësojë atë”.

Si do të jetë ky derbi? Torino e dikurshme duket se është kthyer: goxha i ashpër?

“Mmmm po, ka pak grintë, por Torino e dikurshme ishte tjetër gjë! Pas kësaj Juric po punon shumë mirë, por ka ende shumë për të bërë në aspektin e lojës dhe vazhdimësisë. Më duket se po ndërtojnë perspektivën, me shumë lojtarë të rinj: ka logjikën e vet, por duhet t’u jepet kohë”.

Çfarë do të bënit në vend të drejtuesve të Juventusit me rinovimin e Dybala?

“Le të themi se nuk do të kisha arritur në këtë pikë, sepse dikush si Dybala nuk largohet. Megjithatë, besoj se Juve e ka situatën nën kontroll dhe nuk besoj në një divorc: Dybala është shumë i dashuruar me atë fanellë”.

Dhe drejtuesit e klubit janë mjaft të dashuruar me Dybalan?

“Ai duhet të marrë përsipër ekipin. Ai është mjaftueshëm i pjekur për ta bërë këtë: kur kthehet, bën dallimin, por ai është pak i shqetësuar.”

Morata?

“Më në fund është në rolin e tij! Nisja nga e majta dhe përqendrimi jep më të mirën nga vetja. Ai nuk ka qenë kurrë qendërsulmues, tani garanton një paraqitje të rëndësishme”.

Kthehemi te derbi: cilin e mbani mend më shumë?

“Ndoshta derbi im i parë, ka përfunduar 3-3, në Toro ishin Ferrini dhe Cereser”.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport alvaro moratas të juventusit bardhezinjtë e torinos dusan vlahovic te juvja ish-futbollisti i juventusit me dusan vlahovic të fiorentinës alvaro moratas të juventusit bardhezinjtë e torinos dusan vlahovic te juvja ish-futbollisti i juventusit me dusan vlahovic të fiorentinës

Sondazh

Poll

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!