LIVE UPDATES
Politike

Briseida Shehaj tregon arsyen e largimit nga Tatimet: Rama nëse do ishte i zgjuar, do më kishte akoma atje. Mund ta bëj sëri

25 Nëntor 2020, 08:50 Nga DOSJA
Briseida Shehaj tregon arsyen e largimit nga Tatimet: Rama nëse do ishte i

TIRANË– Mbrëmjen e djeshme ishte e ftuar në emisionin ‘A-Show’ me gazetarin Adi Krasta, ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve Briseida Shehaj.

Ajo ka folur për herë të parë përse u largua nga posti i Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve. Gjatë intervistës ajo tha se ka dhënë disa herë dorëheqjen pasi ata nuk mbajtën dot premtimet që u zotuan para qytetarëve. Ndër të tjera Shehaj tha se i humbur këtu është Rama pasi nësë do ishte më i zgjuar do e kishte akoma pjesë të partisë.

‘Isha 29 vjeçe kur mora detyrën e Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve.Mua nuk më kërkoi askush të largohesha.U largova unë sepse nuk e gjeta më veten. Ne i thamë shqiptarëve ca gjëra të caktuara dhe arritëm në një pikë që nuk bëmë ato gjëra që premtuam. Unë nuk jam ai njeriu që vihet në rresht për pushtet. Shpresën në Shqipëri sot po e vrasin edhe mediat që nuk flasin. Kam dhënë disa herë dorëheqjen nga drejtoreshë e Tatimeve sepse isha e lodhur dhe nuk gjeja motivim. Unë kam nje jetë shumë të thjeshtë. Im atë ka një makinë që kushton 4 milionë lekë. Mund ta bëj sërish arkëtaren, por edhe pastruesen. Rama nëse do ishte i zgjuar, do më kishte akoma atje. Ai njeri ka humbur, jo unë. Nëse kë të rinj që të thonë që kjo është gabim, duhet të reflektojmë. Unë nuk kam çfarë ‘mea culpa’ të bëj. Thjesht ne nuk i duam në brendësi të sistemit të rinjtë. Sistemi ëshët kaq i kalbur pa vlera, sa ne nuk i duam të rinjtë brenda sistemit.Shiko unë nuk mund të mendoj që unë jam Drejtorja e Përgjithshme e Tatimeve dhe që numri 2 është LSI, dhe të them që ma bënte LSI korrupsionin. PS apo PD kanë 70 përqind të pushtetit, kur LSI, 30 përqind. Tani ky njeri që nuk ka folur ose ka qenë bashkëpunëtor në krim ose duhet të shkojë në burg për moskallëzim krimi. Ti je kryeministri, atëherë na thuaj pse nuk e kallëzove. Kur je kaq i ndershëm dil para shqiptarëve dhe thuaj ky është hajduti. Por jo ta bësh në zgjedhje kur të duhet tepsia.’- u shpreh ajo.

(A.B)/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike briseida shehaj briseida shehaj

Sondazh

Poll
Politike 24 Nëntor 2020, 22:23

KUKËS– Hasan Halili, ish-kreu i Bashkisë së Kukësit ka marrë një detyrë të re.Mësohet se Halili, ka braktisur totalisht Opozirën për tu emëruar drejtor pra...

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit

Vrau kunatën me sëpatë në Elbasan, autori lihet në burg, Tashi: Jam penduar, isha gjaknxehtë