LIVE UPDATES
Politike

‘Botox i gjallë, ku i gjejnë paret?’/ Videot e Kapedanit, Murrizi: E sa ka si ajo, 13 copë! Nuk kam asnjë pishman pse ë

3 Qershor 2021, 10:57 Nga DOSJA
‘Botox i gjallë, ku i gjejnë paret?’/ Videot e Kapedanit,

TIRANË– Deputeti Myslym Murrizi komentoi në seancën plenare videot e publikuara në rrjetet sociale të Gjykatëses, Enkeleda Kapedani. Ai iu drejtua kreut të ILD-së Artur Metanit duke i thënë se duhen verifikuar të gjithë personat që janë në sistemin gjyqësor.

Për videot e shpërndara në Tik Tok, Murrizi pyet se ku i gjejnë paratë që bëjnë botox, të kenë veshje të shtrenjta dhe udhëtime në jug të vendit apo jashtë vendit.


Murrizi: 2 fjalë për zotin Metani. Më shumë se 50% e magjistratëve që fitojnë për të qenë magjistratë janë punonjëse të studiove ligjore të avokatisë që japin mësim te avokatura, më rezultojnë që janë juristë të administratës shtetërore, janë bijë dhe bija të gjyqtarëve të shkarkuar nga vetingu. Me çfarë morali e lejon një djalë të një gjyqtari të shkarkuar që të jetë magjistrat. Nëse baba është hajdut dhe ky ka shkuar në shkollë me lekët e babait hajdut. Nuk mund të merresh me asnjë tik tok të asnjë gjyqtareje të Shqipërisë. Këtu është qelbur burimi, kërkoni të pastrosh depozitat. Më rezulton se më shumë se 50 përqind e magjistratëve, janë punonjësve të pedagogëve që japin mësim, janë juristë të administratës shtetërore. Nuk pashë ndonjë hata të madhe në atë videon e Tik Tokut. Sa ka si ajo e Tik Toku, ka tik tik Himara, tik tok Dhërmiu, tik tok Dubai, t’i shikosh si janë, botoksi në kraharor. Nuk është problem pse dridhet vetë, por problemi është sa kushton fryrja e buzëve, sa bëjnë rregullimet për fytyrën, çfarë vendimesh merr, ku gjen paratë, këta gjëra duhet të verifikohen. 13 gjyqtare që vetëm kostot financiare kanë fryrje buzësh parakolp prapakolp shkojnë më shumë se 30-40 mijë euro. Asaj vajzës po i bëjnë gjyq, a sa ka si ajo, tip tok katari, dubai, botoks i gjallë gjithandej. Zoti Metani atje ku je ti merr gur kali sa të duash për të pastruar depozitën, por pastrimi fillon te burimi. Ku i gjejën BMV, guci…”,

Kuvendi i Shqipërisë! Prezantohen raportet vjetore, përcaktohet sekretari i përgjithshëm për masat kundër Covid në seancë

(a.b)/dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

Politike Politike myslim murrizi seance plenare 3 qershor 2021 myslim murrizi seance plenare 3 qershor 2021

Sondazh

Poll

Politike 3 Qershor 2021, 07:44

TURQI– Kryeministri Edi Rama ka zbuluar sot, një ditë pas nisjes së viziës zyrtare, arsyet e bënë të ‘mblidhte’ kabinetin dhe të ‘arratisej në Turqi, dhe duke l...

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri

Rama jep LAJMIN: Do i pyesim shqiptarët, mbase e duan kanabisin edhe për përdorimin personal

Harta e gjyqësorit, Rama:Është ajo dhe nuk ndryshon. E dini se me qeverinë time s'zgjidhen me bojkot

A do të ketë një paketë të dytë të rezistencës sociale? Rama: Qëllimi është mos të rrisim dritat

2% për NATO-n, Rama: Ne ku të marrim, do investojmë aq sa kemi...

Pasurinë me bashkëshortin e ka të përbashkët? Xhaçka 'mbron' resortin e të shoqit

Largimi i 220 mijë shqiptarëve,Rama kalon fajin tek "Saliu":Hija e një të vdekuri torolis Shqipërinë

Burri i Xhaçkës, investitor strategjik, Rama e justifikon: Në këtë vend dalim të gjithë të afërm

Gjuha e ashpër me Bullgarinë, Rama: Më dëgjuan me respekt...

Burrin e ka investitor strategjik, PD do t'i heqë mandatin/ Rama del me Xhaçkën:S'shoh asnjë problem

Rama tregon rolin e Macron: Ai ka ndjekur 48 orë rresht, pa pushim, diskutimet

Rama: Porti i ri i Durrësit do ketë një bazë ushtarake të NATO-s, vlerë strategjike për Shqipërinë

Samiti i NATO-s, Rama: Fola për Serbinë dhe Kosovën

Çelja e negociatave, Berisha: Nëse ndodh, do ishte frymëzimi i madh për protestën e PD

Legalizimi i kanabisit mjekësor, Berisha kundër: Krim, krim dhe vetëm krim!

Pallati i Brigadave me koncension, deklarata e fortë e Berishës: I bëj thirrje oligarkëve që…

Berisha paralajmëron Ramën: Edvin! 7 korriku është vetëm fillim. E di ti që fjala ime është FJALË

Ngjarja e Elbasanit, Berisha s'heq dorë: Papleka i kishte shkuar për Bardhin, jo për të atin

'Basha&Alibeaj mos të vijnë në protestë'/ Berisha: I këshillova, ata po deshën...

"A e takove burrin biznesmen?/ Rama fut në "riedukim" një tjetër gazetar, acarohet nga pyetja

Rikompensimi i materialeve të ndërtimit, Berisha: Akt cinik, Rama i shpërndau me klikën e tijt

Çështja 'Xhaçka'/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Mandateve, Alibeaj: Caktoni datën, të vijë zonja

Korreshi:Na thoni se ku bëhen lejet, akoma s'ka marrë rrugën nusja ime, të bënim investim strategjik

'PS bën kthesa me frena dore'/ Salianji: Mjafton një fjalë nga godina përballë, kryeministri e tha..

Mandati i Xhaçës, Balla: Mund të vijë vetë ministrja këtu, ose me përfaqësues, rrini të qetë

Alibeaj: Xhaçka duhet të thotë vetë PO çështja të shkojë në GJK, të mbrohet me avokat

'Një pjesë e juaja i keni qenë në dasmë'/ Bardhi: Taulant, e di që pasuritë i kanë të përbashkëta?

Vendoset 'fati' i saj/ Ministrja s'është lajmëruar?Bushka: Të njoftohet Xhaçka, nëse ka interes

'Balla lë fjalinë përgjysmë'/ Bardhi: Ministres i ndalohet absolutisht të përfitojë nga pronat

Tensionohet situata! Ndërpritet komisioni, Bushka: Bardhi me kë të flasim? Me murin?

Balla: Asnjë qindarkë e vetme nuk ka hyrë në familjen e ministres Xhaçka

E mësoi shpejt deklaratën e Berishës! Balla-Bardhit: Pusho, se na ka bërë Saliu bashkëpuntor

Balla: Ka fituar 1qindarkë Xhaçka?Bardhi:S'do shtrojë shezlonga ministrja, nuk i ka vetëm në monedha

Bardhi i nxjerr foton Bushkës: Këtë! Përfiton 50% nga veprimtaria e pronës

'Në lojë është lufta kundër kriminalitetit/ Alibeaj: Kryeprokurori të sjellë nevojat që ka

Berisha e nis me të qeshura:Ramën e kapi tmerri i protestës,konfrerencë shtypi të njëjtën orë me ne

Ndërtimi i parkut fotovoltaik të Karavastasë, Rama: Do kemi së shpejti lajme të tjera

Parku fotovoltaik i Karavastasë, Rama: Këtu mbaron tensioni i Braçes, meriton respekt

Parku i Karavastasë/ Balluku: Përfundon në 2023, marrim për 15 vite 70 mWh për rreth 25 euro

Nuk i ndahet! Bardhi kujton Mark Babanin: Ende s'kam përgjigje për të, Prokuroria zbarrit përgjigjen

'Jam i lemerisur'/ Harta e re gjyqësore, Xhafaj: Ministria e Drejtësisë dhe KLGJ janë në shkelje

Harta e re gjyqësore, PD kërkon dëgjesë me ministrin e Drejtësisë