LIVE UPDATES
Aktualitet

BOTËRORI- Shqipëria përballet me Poloninë, përleshen tifozët, ndizet stadiumi

12 Tetor 2021, 18:44 Nga DOSJA
BOTËRORI- Shqipëria përballet me Poloninë, përleshen

TIRANË– Sot në 20:45 do të nisë përballja e ekipit kombëtar të Shqipërisë me atë të Polonisë, një ndeshje që mund t’i vendosë ‘vulën’ rrugëtimit të ‘kuqezinjve’ drejt prekjes së ëndrrës së Botërorit 2022. Stadium është mbushur plot me tifozë, pasi mësohet se janë shitur më shumë se 22 mijë bileta. Pas heqjes së masave të vendosura për shkak të pandemisë së Covid19, tashmë tifozët mund të shijojnë ndeshjen në stadium.

Por, situata nuk është paraqitur shumë e qetë. Sheshi përballë Presidencës është shndërruar në ‘ring’, pasi tifozët e kuqenjzve janë përleshur fizikisht me ata të Polonisë. Në pamjet e publikuara edhe nga Dosja.al shihet zona e mbuluar nga tymi dhe forca të shumta policie në vendin e ngjarjes. Ende nuk dihet nëse pati persona të lënduar nga ky incident, apo të shoqëruar në polici.

Ekipi i Edy Rejas është futur me mungesa në këtë ndeshje, duke qenë se Erion Hoxhallarit dhe Sokol Cikalleshi janë me Covid. Bekim Balajn dhe Berat Gjimshiti janë të dëmtuar, ndërsa Endri Çekiçi ka marrë kartona.

 

Polonia, humbja dhe tifozët/ Reja ndjen keqardhje: Nuk e meritonim,tifozët…

ZHVILLIMET ORE PAS ORE

ORA 23:03

Polonia më e fortë, shuhet ëndrra e Shqipërisë për “Katar 2022”

Në momentin që nuk duhej/ Polonia shënon, arbitri ndërpret ndeshjen

ZHVILLIMET ORE PAS ORE

ORA 22:22

Formacioni i Shqipërisë:

Në portë: Berisha

Në mbrojtje: Ismajli, Kumbulla, Veseli

Në mesfushë: Hysaj, Roshi, Ramadani, Bare dhe Trashi

Në sulm: Uzuni, Manaj

ZHVILLIMET ORE PAS ORE

ORA 20:40

Shqipëri-Poloni/ Zbulohen formacionet zyrtare, Reja habit me zgjedhjet e tij

(F.m/Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

kryesore kryesore air albania boterori 2022 ndeshja shqiperi poloni shqiperi-poloni air albania boterori 2022 ndeshja shqiperi poloni shqiperi-poloni

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat