LIVE UPDATES
Aktualitet

Vrau bashkëkombasin e tij në Itali pas një sherri për një grua, 34-vjeçari shqiptar në gjendje të rëndë në spital

Gjinaj ndodhet ende në spital i ruajtur nga karabinierët 24 orë të cilët po hetojnë ende për ngjarjen e ndodhur para një lokali në via komunale Allea.

12 Tetor 2022, 08:48 Nga d.a.
Vrau bashkëkombasin e tij në Itali pas një sherri për
Emanuel Rroku

ITALI- Rigels Gjinaj, 34-vjeçari shqiptar i cili është autor i vrasjes së bashkëkombasit të tij 23-vjeçar Emanuel Rrokut 3 javë më parë, pas një sherri të ndodhur jashtë një klubi nate, ndodhet ende në spital në gjendje të rëndë.

Sipas mediave italiane, Gjinaj ndodhet ende në spital i ruajtur nga karabinierët 24 orë të cilët po hetojnë ende për ngjarjen e ndodhur para një lokali në via komunale Allea.

Një hetim që ende nuk është mbyllur dhe që vijon me marrjen në pyetje të miqve të djalit të vrarë dhe shoqërinë e djalit të plagosur nga arma e 34-vjeçarit shqiptar. Një hetim që kërkon të sqarojë pikat e ndryshme të errëta të historisë që deri tani mbeten të tilla. Para së gjithash, pse 34-vjeçari, një shqiptar me prejardhje që jeton në Milano, ishte në Turbigo pikërisht në atë klub dhe në atë mbrëmje. Së dyti, nëse sherri shpërtheu vërtet për një grua të re apo nëse kishte mosmarrëveshje të tjera mes Gjinajt dhe grupit të vogël të shqiptarëve.

Mbetet për t'u kuptuar gjithashtu se përse vrasësi kishte një pistoletë të kalibrit 6.35 mes njerëzve në një vend publik. Armë, zhdukja e së cilës u raportua tek karabinierët e Komos. Një sërë pyetjesh që mund të lehtësojnë apo rëndojnë përgjegjësinë e njeriut që qëlloi i sulmuar nga grupi i të rinjve të cilët më pas e çarmatosën dhe e rrahën deri në ndërhyrjen e karabinierëve që e penguan të arratisej. 

rigels gjinaj emanuel rroku vritet shqiptari ne itali

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha