LIVE UPDATES
Bota

Tentativat e policisë greke për të arrestuar "Xhulion", policja greke informoi shqiptarin e plagosur dje

Siç përshkruhet në dosje, drejtuesi i bandës me pseudonimin “Xhulio”, fshihej në rezidencat e studentëve të Universitetit, konkretisht në dhoma të ndryshme. Në orën 19:30 më 28 janar 2022, policia e fshehtë e pa atë duke hyrë vetëm në një ndërtesë apartamentesh në Avenue Papagou. Kjo është një shtëpi ku jetojnë të afërmit e tij.

28 Shtator 2022, 16:16 Nga d.a.
Tentativat e policisë greke për të arrestuar "Xhulion",
vendngjarja

GREQI- Kanë dalë në dritë detaje të panjohura për veprimet e kreut të bandës Esmin Ferhati me qendër në Universitetin Politeknik dhe gjithashtu të oficerit të policisë në provë.

Sipas mediave greke, siç përshkruhet në dosje, drejtuesi i bandës me pseudonimin “Xhulio”, fshihej në rezidencat e studentëve të Universitetit, konkretisht në dhoma të ndryshme. Në orën 19:30 më 28 janar 2022, policia e fshehtë e pa atë duke hyrë vetëm në një ndërtesë apartamentesh në Avenue Papagou. Kjo është një shtëpi ku jetojnë të afërmit e tij.

Në orën 21.30 të së njëjtës ditë, punonjësit e policisë OPKE kanë shkuar në A.T. Zografou për të përgatitur forcat për një operacion të ardhshëm për arrestimin e të arratisurit "Xhulio". Megjithatë, në atë kohë, policja 22-vjeçare në provë ndodhej në Komisariatin e Policisë Zografou.

Në orën 00:02 22-vjeçarja ka kontaktuar me telefon një pjesëtare të grupit dhe nga biseda rezulton se ajo ka informuar me terminologji të koduar se ai po monitorohej nga autoritetet policore. Rezultati ishte që “Xhulio” u zhduk me ndihmën e bashkëpunëtorëve të tij.

Por kjo nuk ishte sipërmarrja e vetme e policisë për arrestimin e liderit i cili nuk pati sukses. Më datë 12.07.2022 punonjësit e policisë së OPKE-së po vëzhgonin shtëpinë e një të afërmi ku ndodhej i kërkuari. Teksa policia po përgatitej për arrestimin e tij të afërt, ai u arratis me ndihmën e bashkëpunëtorëve të tij, duke kërcënuar policinë me armë zjarri. 

Konkretisht, 30-vjeçari “Xhulio”, kur policia ka tentuar t’i afrohet, ka nxjerrë nga çanta një pistoletë dhe e ka drejtuar në drejtim të tyre duke i kërcënuar. Ai u arratis me një motoçikletë të drejtuar nga bashkëpunëtori i tij me shpejtësi marramendëse dhe u fut në kampusin universitar nga hyrja që ndodhet në rrugën Iroon Polytechniou.

Kujtohet se policia ka arrestuar 32 persona për këtë rast, mes tyre policja në provë dhe “Xhulio” personi që ka sulmuar me kaçavidë një police dhe është qëlluar me armë zjarri.

esmin ferhati shkaterrohet banda ne greqi

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni