LIVE UPDATES
Bota

TASHMË ËSHTË PERSONALE! Allison Guerriero vëzhgon gruan e McGonigal: Po shijon luksin në Palm Beach e NYC

Tani Guerriero ka vënë në shënjestër gruan e tij për imazhet e vendosura në llogarinë e saj publike në Instagram.

27 Prill 2023, 16:55 Nga k.m.
TASHMË ËSHTË PERSONALE! Allison Guerriero vëzhgon gruan e
Allison Guerriero, Pamela dhe Charles McGonigal

SHBA- Ish e dashura e agjentit të FBI-së, Charles McGonigal ka sulmuar gruan e tij se po shfaq një stil luksoz jete në rrjetet e saj sociale pas prangosjes të së shoqit. Allison Guerriero kritikoi Pamela McGonigal për shfaqjen e një sërë fotosh të shkrepura në Palm Beach, Florida dhe në Nju Jork, vetëm disa javë pasi burri i saj u paraqit në Gjykatën Federale të Manhatanit.

Tani Guerriero ka vënë në shënjestër gruan e tij për imazhet e vendosura në llogarinë e saj publike në Instagram.

“Nëse bashkëshorti im do të paditej për pastrim parash dhe shkelje të sanksioneve të Shteteve të Bashkuara në lidhje me oligarkët rusë, gjëja e fundit që do të bëja është të kisha një llogari publike në Instagram. Mendoj se është jashtëzakonisht marrëzi ta publikosh dhe t'i lejosh njerëzit të të shohin akoma. Me postimet e saj të fundit, kjo grua thjesht po e kompenson poshtërimin publik. Është sikur po na tregojnë gishtin ne të tjerëve, sikur të thonë, "Ne i kemi të gjitha këto gjëra, ne shkojmë në të gjitha këto restorante të bukura,"-tha 49-vjeçarja për Dailymail

Në fillim të prillit, Pamela, 54 vjeç, filloi të postonte një seri fotosh në Instagram nga këndi i lojërave të miliarderëve Palm Beach, duke pozuar me bikini me print leopardi dhe duke pirë verë pranë një pishine.

Dy ditë më vonë ajo tregoi vendin e saj të drekës në hotelin 'The Breakers', një vendstrehim i famshëm i famshëm, ku një burger shitet për 35 dollarë. Ditën tjetër, gruaja e McGonigal postoi një foto nga restoranti Saint Ambroeus – ku picat fillojnë me 31 dollarë – e në të njëjtën ditë ajo postoi një foto të këmbëve të saj pranë një pishinë të madhe ndërsa dielli perëndonte.

Vetëm shtatë javë para arrestimit të tij, gruaja e McGonigal postoi me krenari një foto të një ftese për mbërritjen zyrtare të presidentit francez Emmanuel Macron në Shtetet e Bashkuara në dhjetor 2022. Disa muaj më parë, në Shqipëri u publikua aktakuza e FBI për ish-zyrtarin e arrestuar tashmë Charles McGonigal. Faqet e dosjes tregojnë shumë për zhvillimet politike të 5 viteve të fundit edhe në Shqipëri, ku protagonist është kryeministri Edi Rama dhe lufta e tij kundër opozitës. McGonigal ka zhvilluar takime të njëpasnjëshme me kryeministrin Edi Rama dhe dy persona që në dosje emërtohen si ‘Personi A’ dhe ‘Personi B’, që janë përkatësisht Agron Nezaj e Dorian Duçka, të dy të lidhur me qeverinë shqiptare.

Nezaj del në dosje si njeriu që i jep 225 mijë dollarë McGonigal në mënyrë që të ndërhyjë në FBI që të nisë hetimin për personin që po lobonte në SHBA për PD-në, në vitin 2017 kur drejtohej nga Lulzim Basha. Supozohet që bëhet fjalë për Nicolas (Nick) Muzin. Ndërsa Duçka del si njeriu që e shoqëron kudo ish-agjentin, paguan fluturimet e akomodimet e tij, si dhe i përcjell informacionet e nevojshme që do t’i shërbenin në nisjen e hetimit nga FBI. Rama mohon të ketë lidhje me akuzat e ngritura nga McGonigal. McGonigal u deklarua i pafajshëm për akuzat e Deripaskas në Nju Jork, e dy ditë më vonë u deklarua po njësoj në Uashington DC edhe për akuzat e ngritura për Shqipërinë./Dosja.al

charles mcgonigal allison guerriero pamela mcgonigal

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN